Alt Coin

DOGE Mucidinden “Ses Getirecek” Göğüs Coin Açıklaması!

Toplumsal medya ve irtibat kanallarına odaklanan birtakım göğüs tabanlı kripto para üniteleri saat içinde yüzbinlerce dolarlık piyasa bedeline ulaşabiliyor. Ortalarında büsbütün istismar etmek için piyasa sürülenleri bulmak mümkün. Bu bahiste, DOGE kurucusu Billy Markus, taklitçi göğüs coin projelerine değindi ve Dogecoin’den hiçbir şey kazanmadığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

“Dogecoin (DOGE)’den hiçbir şey kazanmadım”

Dogecoin mucidi Billy Markus, kendisi ve mühendis arkadaşı Jackson Palmer’ın, Dogecoin’i inşa ederken, “mizahtan” diğer emellerinin olmadığını itiraf etti. Fakat, Dogecoin’in ironik bir halde tanınan hale geldiğini tweetledi. Göğüs coin projesinin kurucu ortağı, öteki göğüs tabanlı projelerin “kazanç sağlamaktan öbür bir şey olmadıklarını” sav ediyor. Binance Smart Chain tabanından piyasa sürülen birden fazla tokenin bilakis, Dogecoin’in pazarlama için merkezi bir vergisi yahut bütçesi bulunmuyor. Öbür göğüs projelerinin geliştiricileri toplam arzın %50’sine sahipler ve muhtemel bir boğadan sonra token’leri elden çıkarabilirler.

Dogecoin’e yapılan tenkitlere karşın Billy Markus, işe fayda göğüs token’lerin olduğunu da itiraf etti. Geliştirici takımlarına atıfta bulunarak, yararlı işler ortaya koyan takımları tebrik etti. Bununla birlikte, birçok yeni köpek temalı kripto para ünitesi hype dalgasından yararlanmak istiyor. Billy Markus ise cüzdanında yalnızca 220.000 adet DOGE bulunduğunu paylaşıyor. Bu, fiat cinsinde 31.972 dolara muadil.

Dogecoin 2.0 gelmeyecek

Tartışma esnasında dikkat çeken bir açıklamada, Billy Markus’a Twitter üzerinden yöneltilen “Dogecoin 2.0″ sorusuydu. Markus, “Dogecoin 2.0” yahut öteki rastgele bir yeni kripto para ünitesi oluşturmayı planlamadığını açıkladı. Ayrıyeten Dogecoin’de faal bir rol oynamaya geri dönmesi için “tuhaf bir şey” olması gerektiğini vurguladı. Bu ortada, resmi olmayan bir halde hala projeyi destekliyor ve Twitter topluluğunu bundan haberdar ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.