Alt Coin

DOGE ve Bu 4 Altcoin’e Dikkat! “2022’nin Yıldızı Olabilirler”

2021 yılı birden fazla kripto para ünitesi için kusursuz bir yıl oldu. Birçok altcoin, blockchain ağlarının kıymetlendirilmesi ve benimsenmesi açısından etkileyici performanslar kaydetti. Bu yıl en düzgün performans gösterenlerden kimileri, harika fiyat artışlarını 2022’ye kadar uzatmaya hazır görünüyor. Kriptokoin.com olarak analist Olivia Brooke’un, Solana, Doge, XRP, Shiba Inu ve Cardano’yu 2022’de de parlak coinler olarak öne çıkardığı görüşlerine yer veriyoruz?

DOGE dahil dikkat edilecek 5 altcoin

Birkaç altcoin, 2021’deki fiyat performansları ve benimsemeleri ve gelecek için verdikleri kelamlar için 2022’ye girerken umut verici görünüyor. Dogecoin (DOGE) bu türlü bir altcoin. Bitcoin’in bir parodisi olarak oluşturulan kripto para ünitesi bu yıl etkileyiciydi. Fiyat, yıl başından bugüne (YTD) yaklaşık %2.956,4 arttı. Mayıs ayında tüm vakitlerin en yüksek (ATH) fiyatı olan 0.75 dolara yükselerek potansiyel fiyatını gösterdi. Mevcut fiyatı yaklaşık 0.19 dolar, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %74,6’lık bir düşüş olsa da, analiste nazaran, göğüs coin yeni yılda ümit veriyor. Bunun nedeni, Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban da dahil olmak üzere kilit piyasa oyuncularından daima olarak aldığı dayanak. Tesla işvereni, kısa müddet evvel elektrikli araç şirketinin eserleri için DOGE’yi kabul etmeyi planladığını bile duyurdu. Bunun 2022’de gerçekleşmesi mümkün ve Dogecoin’in benimsenmesinin yanı sıra fiyat artışının da kıymetli bir itici gücü olacak.

Cardano (ADA) da fiyat ve benimseme açısından etkileyici bir yıl geçirdi. Yılbaşından bugüne, ADA %698.4 arttı. Cardano ağının lokal para ünitesi, ağın akıllı mukavele yeteneklerini etkinleştirmede değerli bir dönüm noktasına ulaşmasıyla birlikte Eylül ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 3 dolara ulaştı. Şu anda ADA, tüm vakitlerin en yüksek fiyatından %53,1 düşüşle 1,43 dolar civarında süreç görüyor. Bununla birlikte, geliştirilmekte olan sayısız DeFi platformu yeni yılda meyvelerini verirken, blok zincirinin yeni akıllı kontrat yeteneklerinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte, analiste nazaran, fiyatların artması bekleniyor.

Pekala XRP’de durum ne?

Yeni yılda yükselmesi beklenen bir öteki altcoin ise Ripple’ın XRP’si. Kripto para, yıllık %317.2 büyüdü. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a nazaran 2021, benimsenmesi milletlerarası alanda yeni tabanlar kazandığı için blockchain ağı için en âlâ yıllardan biri oldu. Ripple, XRP tabanlı İsteğe Bağlı likidite (ODL) hizmetinin BAE ve Japonya dahil olmak üzere memleketler arası kilit oyuncular tarafından benimsendiğini gördü. Ripple ayrıyeten, NFT’ler ve CBDC ihracı dahil olmak üzere yeni kullanım senaryolarını XRP ağına getirmek için birkaç kıymetli oyuncu ile paydaşlık yapma ayrıcalığına da sahip oldu. Analiste nazaran, tüm bunlar SEC ile olan kan davasına karşın olduğu için, piyasa iştirakçileri, Ripple’ın lehine gideceği varsayım edilen davanın 2022’de sona erdiğinde, XRP’nin fiyatının onu yeni tepelere taşıyacak patlayıcı bir artış göreceğini düşünüyorlar. .

Misal halde, sırasıyla %2,997 ve %12.726 artış gösteren nispeten genç altcoinler Shiba Inu (SHIB) ve Solana (SOL) da yeni yıla girerken çok umut verici görünüyor. Her ikisi de 2021’de, bilhassa kurumsal yatırımcılardan çok fazla kabul gördü. Bir “Ethereum katili” olarak nitelenen Solana ağı, Ethereum için güçlü bir rekabet ortaya koydu. Analiste nazaran, SOL ve SHIB fiyatlarının, yeni yılda benimsenmeleri arttıkça artması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu