Alt Coin

Dogecoin Aşığı Elon Musk’tan Metaverse Yorumları Geldi!

Kripto para alanında Dogecoin (DOGE) sevgisiyle tanınan Tesla CEO’su Elon Musk, bu sefer metaverse ile ilgili atılan bir tweet’e yaptığı yorum ile gündeme geldi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk, Dogecoin kurucusunun metaverse tweet’ine cevap verdi

Elon Musk, bugün sabah saatlerinde attığı bir tweet’inde “metaverse” olayının baş karıştırıcı olduğunu düşünüyor üzere görünüyor. Yani, son vakitlerde hayli tanınan bir kavram haline gelen metaverse hakkında başınız karışıyorsa, yalnız değilsiniz. Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus tarafından atılan ve kimsenin metaverse’ün ne hakkında olduğunu açıklayamadığını ele alan tweet’e gülen bir emoji ile cevap verdi.

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma ismini kullanan Billy Markus, tweet’inde “Metaverse konusunda heyecanlıyım zira rastgele bir halde tanımlanmadı. Hasebiyle olmasını istediğiniz bir şeymiş üzere davranabilirsiniz ve yanılmazsınız,” tabirlerini kullandı. Birinci olarak Neal Stephenson’un bilimkurgu romanı “Snow Crash” de bahsedilen “metaverse” terimi, teknoloji devi Facebook’un şirket ismini Meta olarak değiştirmesinden sonra 2021’in en çok konuşulan sözcüklerinden biri haline geldi.

Kripto alanındaki metaverse projeleri de Facebook’un bu büyük değişikliği ile paralel olarak ivme kazandı. En tanınan metaverse odaklı ekosistemlerden biri olan Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) üzere projeler birçok kişinin dikkatini çekti. AXS yılın başından bu yana yüzde 12.000’in üzerinde bedel kazandı. MANA için bu ölçü yüzde 3.511 iken SAND bir yılda yüzde 9.600’ün üzerinde yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.