Alt Coin

Dogecoin Değil: Bu 15 Metaverse Coin Bugün Patladı!

Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkması, kripto para piyasasında olumlu fiyat hareketlerinin görülmesine sebep oldu. Bu sefer güne Dogecoin, Shiba Inu üzere göğüs coin’ler değil; metaverse coin projeleri damga vurdu. Kriptokoin.com olarak hafta sonuna yükselişle başlayan metaverse coin’leri aktarıyoruz…

15 metaverse coin, performansıyla göz kamaştırdı

2021 yılının son aylarında Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve metaverse alanına odaklanacağını söylemesi, dünya çapında metaverse’ün popülerliğini artırdı. Bu popülarite kripto para alanına da sıçradı ve bu alanda zati çalışıyor olan projelerin altcoin’leri paha kazandı. Yeni pek çok proje de piyasaya sürüldü. Markette yükseliş devam ederken bugün kimi metaverse coin’ler yükseldi.

5 Şubat 2022 tarihinde en çok kıymet kazanan metaverse coin, MegaCryptoPolis (MEGA) oldu. MEGA, yüzde 76.6’lık bir yükseliş yaşadı. MEGA’yı Ethverse (ETHV) yüzde 66.8 oranında paha artışıyla takip etti. Üçüncü sırada VIBE (VIBE) yüzde 29.4, dördüncü sırada ise Phantasma (SOUL) yüzde 20’lik yükseliş ile yer alıyor. Beşincilik, yüzde 23.6 ile Binamon (BMON)’un oldu. BMON’u yüzde 21.5 ile Netvrk (NTVRK), yüzde 19.2 ile Rainicorn (RAINI), yüzde 20.3 ile Revomon (REVO) takip etti. Öte yandan Polkacity (POLC) yüzde 18.4, Boson Protocol (BOSON) yüzde 19, Neos Credits (NCR) yüzde 17.9, Project Oasis (OASIS) yüzde 17.9, RMRK (RMRK) yüzde 19.1, The Sandbox (SAND) yüzde 17.9, DEEPSPACE (DPS) ise yüzde 16.3 yükseldi.

Yükselişin gerisindeki nedenler neler?

Birçoğunun yükselişinin gerisinde belli bir sebep olmasa da en çok artış yakalayanlara bakıldığında MEGA, Polygon ağına geçerek süratli süreçler sağlamasıyla öne çıkmış üzere görünüyor. VIBE, OpenSea entegrasyonuyla bilinen bir proje oldu. Phantasma, Coinbase’in bir raporunda “karbon nötr oyun odaklı zincir” olarak bahsedilmesiyle ivme kazandı.

Netvrk, geçtiğimiz gün tanınan NFT pazaryeri Nifty Gateway’de listelendi. RAINI, NFT staking hizmetini, ağdaki gelişmeleri ve yeni bir NFT lansmanının haberini verdi. Polkacity, en büyük 1.000 BSC balinası tarafından en çok alınıp satılan coin oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.