Alt Coin

Dogecoin Durmuyor: Emmy Ödüllü Ünlü İsim, DOGE’u Seçti!

En büyük göğüs coin ve göğüs coin’lerin atası olan Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz yıl boyunca bir dizi gelecek vaat eden projenin önünü açtı. Bir latife olarak başlasa da göğüs coin, muadilleri yanında öne çıkıyor üzere görünüyor. Ünlü pek çok insanın dayanağını toplayan DOGE, en son iki defa Emmy mükafatı kazanmış üretimci TJ Allard’ın dikkatini çekmiş üzere görünüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Dogecoin, ünlü yapımcının ilgisini çekti

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan Amerikalı rapçi Snoop Dogg’a kadar birçok kişi Dogecoin’i benimsedi. En son TJ Allard, DOGE vagonuna atlamaya çalışırken görüldü. OpenHouse NYC, The Secret o Skinwalker Ranch ve 1st Look isimli projeleriyle öne çıkan TJ Allard, DOGE’un kurucu ortağının “Dogecoin” yazan tweet’ine karşılık verdi. Allard, “Birisi Dogecoin mi dedi?” tabirlerini kullandı.

Bu sırada DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus, bir dizi tweet’te topluluğu, odaklarını fiyattan ve kripto projelerine yönelik heyecandan değiştirmeye çağırdı. Bunun yerine, sürdürülebilir bir şey formüle etmelerini istedi. Markus, bu isteğini aşağıdaki tweet/meme yardımıyla anlatmaya çalıştı:

DOGE’un fiyatı sakinleşti

Topluluktaki birkaç kişi Markus ile hemfikir olsa da, kimileri Dogecoin’in 1 dolara ulaşamamasına dikkat çekti. DOGE, 2013’ten beri piyasada. Başlangıçta, kripto para, yalnızca bir meme’den doğduğu için ivme toplayamadı. Lakin Dogecoin birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Z nesli, göğüs coin’ine büyük ilgi gösterdi ve hatta onu TikTok’ta trend haline getirdi. Musk, Tesla’da bir ödeme seçeneği olarak DOGE’u ekleyerek coin’e dayanak sergiledi.

Tüm bunlar insanları kripto dünyasına çekerken, kripto paranın fiyatı 8 Mayıs 2021’de gördüğü tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden bir oldukça düşük düzeye indi. Göğüs coin, 0.73 dolarlık rekor düzeyinin yüzde 80.8 kadar altında, 0.14 dolardan süreç görüyor. 18.6 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile on birinci sırada yer alan göğüs coin, son vakitlerde genel piyasanın da erimesi üzere sebeplerle geçtiğimiz ay boyunca yüzde 17’lik bir bedel kaybı yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.