Kripto Bilgi

Dogecoin, Fed Toplantısı Öncesinde Büyük Kriptolarda Kazanç Sağlıyor

Daha geniş kripto piyasası, Çarşamba günü ABD Federal Rezervinin (Fed) açıklamasından önce ikinci büyüme gününü kaydetti. Bitcoin, eter ve diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatları son 24 saat içinde %7 kadar yükseldi ve memecoin Dogecoin piyasa değerine göre en büyük varlıklar arasında kazançlara öncülük etti.

Terra’nın LUNA tokenleri, CoinGecko analitik aracından elde edilen verilere göre %4,6’lık bir düşüş kaydederek tek kaybedenler arasındaydı.

Başlıca kripto para birimleri, Çarşamba günü toparlanmanın ikinci gününde de devam etti. (Ticaret Görünümü)

Çarşamba günü yapılacak Fed toplantısı, bankanın birçok gözlemcinin Mart ayında gelmesini beklediği faiz artırımının zamanlaması konusundaki duruşunu ortaya çıkarabilir. Fed, enflasyonu kontrol altında tutmak için bu yıl para politikasını dört adede kadar artıracağını söyledi ve son birkaç ayda dünya genelinde varlık piyasalarında satışlara yol açtı. Bitcoin geçen ay %25 kadar düşerken, kripto piyasası aynı dönemde piyasa değerinden 1 trilyon dolar kaybetti.

Bazı analistler, sıkılaştırılmış bir politikanın yatırımcıların daha güvenli varlıklara kaçmalarına neden olabileceğini ve bunun da kripto para fiyatlarında daha fazla düşüşe yol açabileceğini söylüyor.

FxPro’da kıdemli bir finansal analist olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Düzenleyici retoriğini sıkılaştırır ve Mart ayı başlarında yaklaşan oran artışını duyurursa, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm riskli varlıklar önemli ölçüde zarar görebilir” dedi.

Bitcoin Pazartesi günü 33.500 doların altına düştükten sonra Çarşamba günü Avrupa sabah saatlerinde 37.000 doların üzerinde tutundu, bu hareket o sırada majörlerin %25 kadar düşmesine neden oldu. Bitcoin, Solana (SOL) ve etherin geçen haftaki fiyat seviyelerine geri dönmesiyle piyasa o zamandan beri toparlandı.

Bazı katman 1 blok zincirlerinin jetonları, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin dışında kazanımlara yol açtı. Pazartesi günkü düşüşün ardından yatırımcı talebi toparlanırken, Polygon (MATIC) ve Near (NEAR) 24 saat içinde %11’in üzerinde arttı.

MATIC fiyatları, eski Youtube oyun başkanı Ryan Wyatt’ın, Polygon ağında blok zinciri oyunlarının ve değiştirilemez jetonların oluşturulmasını destekleyen bir geliştirme laboratuvarı olan Polygon Studios’un CEO’su olarak atanmasıyla yükseldi. Wyatt’ın daha önce YouTube’un sanal ve artırılmış gerçeklik projelerine liderlik etmesi ve Polygon ekosistemindeki ortaklıkları ve yatırımları yapılandırması bekleniyor.

MATIC direnci 1 dolardan vurdu. 60, son 24 saatteki bir artıştan sonra. (Ticaret Görünümü)

Bazı tüccarlar, benzer bir yatırımcı grubunu paylaştıkları için kripto fiyatları ile teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklar arasında bir korelasyon olduğunu söyledi.

Kripto yatırım fonu Dragonfly Capital’in kurucusu Haseeb Qureshi, bir telefon görüşmesinde “Kripto, büyüyen hisse senetlerine sahip olan aynı kişilere aittir” dedi. Korelasyon böyle kurulur. ”

Endişe nedeni kısa ömürlü olabilir. “Laik makro faiz oranının hala düşük olduğuna inanmak için birçok neden var. Faiz oranları, artan teknoloji büyümesi nedeniyle düşüktür. Crypto, insanların geniş bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu fark ettiği birkaç şeyden biri” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.