Alt Coin

Dogecoin İçin Tehlikeli Model: DOGE, Tabanlara Kayabilir!

Dogecoin (DOGE), dramatik bir yılı geride bıraktı. Yalnızca bir yıl evvel başlayarak 0,1 doları aştı ve 1 dolara gerçek bir “ay görevine” başladı. Lakin, hiçbir vakit bu amacına ulaşmadı ve o vakitten beri düşüş trendinde. Analist Tony Spilotro, önümüzdeki günlerde Dogecoin için tehlikeli olabilecek bir alçalan üçgen formasyonunu pahalandırıyor.

Analist, alçalan üçgen formasyonu içinde ölümcül düşüş öngörüyor

Dogecoin, geçen yılın kripto para ünitesi yıldızıydı ve kuruşluk fiyatından kısa müddette 0.7376 dolara yükseldi. Hatta piyasa pahasına nazaran birinci beş kripto para ünitesine girmeyi başardı. Birebir vakitte kendisinden ilham alan taklitçi kasırgasına neden oldu. Tanınan köpek temalı kriptonun hayranları, Snoop Dogg’dan Dogefather’ın kendisi Elon Musk’a kadar uzanıyor. Bu ünlü figürler ve kitleler, Dogecoin roketini muvaffakiyete taşıdı. Robinhood yatırımcıları sevindi; göğüs coin’ler TikTok’ta viral oldu. Giderek artan riskli makro ortam nedeniyle sürüşün kendisi son vakitlerde epey inişli çıkışlı oldu. Bununla birlikte, muhtemel bir formasyon, gemiyi terk etme ve DOGE’in kuruş fiyatına geri gönderme vaktinin geldiğini gösterebilir. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, Tony Spilotro’nun tahlilleriyle devam edelim.

Dogecoin (DOGE)’de tehlikeli alçalan üçgen

Dogecoin, üstte resmedilen muhtemel bir alçalan üçgen formasyonu sergiliyor. Karşılaştırma için, Bitcoin ayı piyasasının birincil evresi, DOGE/USD ile yan yana tasvir edilmiştir. Misal büyüklükte bir düşüş, analiste nazaran Dogecoin’i 0,10 ila 0,5 dolar yahut daha düşük bir düzeye geri gönderebilir. Ayrıyeten, alçalan üçgenlerin dayanağın altına düşme eğilimi var, lakin bu kesinlikle DOGE için kesin bir kıyamet manasına gelmiyor. Karşılaştırmada, Bitcoin son ayı piyasası tabanına %50 daha düştü. Üçgenin son kırılmasından sonra tabana girdi ve döngü yine başladı. Analist Dogecoin yatırımcıları için işler daha da kötüleşebilirken, daha düşük düzeyler savunulabilirse, piyasanın aksine dönmesinin çok uzun sürmeyeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.