Alt Coin

Dogecoin Mucidi Fiyat Yorumuyla Şaşırttı: Sürdürülemez!

Tanınan göğüs coin Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağı, topluluğu fiyata odaklanmamaya çağırıyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yaptığı açıklamada hype’ın sürdürülemez olduğunu savunuyor ve uzun vadeli düşünmek gerektiğine dikkat çekiyor. Bahsin detayları Kriptokoin.com’da.

Dogecoin ortağından fiyat yorumu

Billy Markus, 2013 yılında DOGE’yi yaratan iki mühendisten biri. Billy Markus, latife olarak çıkartılan DOGE’lerini kısa bir mühlet sonra satmıştı. Billy Markus bir müddet Doge almamıştı lakin hala tanınan göğüs coin topluluğunda tesirli olmaya devam ediyordu. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter’dan yaptığı son açıklamada  Dogecoin topluluğunu sürdürülemez olarak nitelendirdiği hype odaklanmamaya çağırdı. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, tanınan göğüs coin yatırımcılarına odaklarını fiyat spekülasyonundan uzaklaştırmalarını tavsiye ediyor. Billy Markus ayrıyeten yatırımcıların dikkatini uzun vadeli potansiyele sahip gelecek vaat eden projeler inşa etmeye ve geliştirmeye kaydırmaları gerektiğini tez ediyor. Tanınan göğüs coin DOGE rekor düzeyinden %80’den fazla düşmüş durumda. Markus’a nazaran DOGE hakkında bir “meme” yapmak bile topluluğa olumlu bir katkı olacak.

En ünlü latife kripto para ünitesi olan DOGE’nin ardındaki iki yazılım mühendisinden biri olan Billy Markus, toksisitenin DOGE markasını olumsuz etkileyeceğini ve böylelikle benimsenmeye ziyan vereceğini sav ediyor. İnsanları çok “çılgın” ve “hak sahibi” olmadan yarattıkları ile eğlenmeye teşvik ediyor. 2013 yılında Litecoin çatalı Lucky Coin’in kaynak kodundan çıkarılan Dogecoin, 2021’de popülaritesini patlattı ve ana akım kabule ulaştı. Daha evvel Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Elon Musk’ın Tesla’sı, müşterilerinin göğüs tokeni ile bir ölçü eser satın almasına müsaade verdi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yakın vakitte kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir açıklamada bulunmuştu. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla eserlerinin Doge ile alınabileceğini duyurmuştu.  Daha sonra Tesla online mağazasında birtakım eserlerin Dogecoin cinsi fiyatı da yer almaya başladı. Bu atak Dogecoin fiyatları üzerinde değerli ölçüde artışa yol açmıştı. Çarşamba günü, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, kriptoyu ana akım haline getirmedeki rolünden ötürü Dogecoin’i övdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.