Alt Coin

Dogecoin Mucidinden Epik İddia: Patlamaya Hazır!

2013 yılında yılında piyasa sürülen dünyanın birinci göğüs coin’i Dogecoin’in mucidi Billy Markus, DOGE fiyatının son yükselişini pahalandırmak için Twitter’ı kullandı. Yazım sırasında Dogecoin, 0.15 dolar direncinin çabucak altında 0.1493 dolardan süreç görüyor. Gün içinde 0.15 doları kısa müddetliğine aştıktan sonra satıcılardan kurtulamadı. Gelin, Billy Markus bugün DOGE hakkında neler söyledi süratlice göz atalım.

Billy Markus: Dogecoin, eski arkadaşı 0,15 dolarla flört ediyor

2021’in Mayıs ayında Dogecoin, ATH düzeyi 0,7376 dolara yükseldi, lakin 1 dolar ruhsal direncine ulaşamadan bölgeye veda etti. Gün içinde attığı tweet’lerde Billy Markus, Dogecoin’in trendi bilakis çevirebileceğini, hatta tekrar yükselişe geçmeye hazır olduğunu söyledi:

Oooh. Birkaç saattir bakmadım. Trend dönüşü için hazırım. Olumluluğu tekrar hissetmek istiyorum. Optimist olmak, her an her şeyin patlayacağını varsaymaktan çok daha keyifli.

ATH düzeyi 0,7376 dolara da değinen Markus, DOGE’nin bu düzeylerde epeyce kısa ömürlü olduğunu hatırlattı. 2021’e göz attığımızda Dogecoin, Elon Musk tesiriyle ulaştığı 0,7376 dolar tepesinden bu yana düşüşte, birtakım küçük toparlanma belirtileri veriyor lakin karlarını tekrar iade ediyor. Bu lokal tepelerden biri, DOGE’nin 20 Ekim’deki 0,3 dolara teması. Göğüs coin devi o vakitten beri bu düzeye tekrar ulaşamadı, hatta yakınına bile gelemedi. Aşağıdaki haftalık grafikte, 2021’den bu yana Dogecoin’in görünümü yer alıyor.

Elon Musk tweet’leri

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Dogecoin, 2022’in birinci haftalarında, önder kripto Bitcoin’in bile tutamadığı bir dönüm noktasına ulaştı; elektrikli araba devi Tesla, eserleri için DOGE’yi kabul etmeye başladı. Duyuru, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapıldı ve göğüs coin’in fiyatı saatler içinde %30 yükseldi.

Kripto para piyasasının boğa koşusunu ateşleyen gelişmelerde Bitcoin, Tesla’nın ödeme usulü listesine eklenmişti, lakin şirket PoW madenciliğiyle ilgili çevresel problemler nedeniyle süreçleri süreksiz müddetliğine askıya aldı. Elon Musk, Bitcoin’in madenciliği yarı yarıya pak güce geçerse süreçlerin tekrar açılacağını söylüyor. Ek olarak, 24 Mayıs 2021’de Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle konuştuğunu söyledi ve BTC fiyatı dakikalar içinde %17 yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.