Alt Coin

DOGE’de Dev Gelişme: Dogecoin Mucidi İddia Yaptı!

Yepyeni göğüs coin Dogecoin’in resmi Twitter hesabı bugün üç milyon takipçiyi aştı. Aslında, asıl şaşırtan olan Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma ismiyle bilinen Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un DOGE’nin geleceği hakkında varsayımları. Twitter gündemini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Dogecoin Twitter topluluğu üç milyonu aştı

Karşılaştırma için, rakibi Shiba Inu’nun (SHIB) 2,7 milyon Twitter takipçisi var. Dogecoin böylelikle geçtiğimiz yıla nazaran takipçi sayısında %681’lik artış kaydetti. Köpek temalı kriptonun Reddit topluluğu da 2,3 milyon aboneye sahip. Dogecoin’in popülaritesi, Elon Musk dayanaklı ralli nedeniyle 2021’in dördüncü çeyreğinde patlamıştı. Twitter hesabı, gibisi görülmemiş bir ferdi yatırımcı çılgınlığının ortasında Nisan ayı sonunda bir milyon takipçiyi aştı.

Bununla birlikte, bu etkileyici büyüme, mizahi kripto para ünitesinin fiyatının Mayıs ayı başlarında düşüşe geçmesinden sonra durdu. Yeniden de, 2021’de neredeyse %5.000 arttı ve başka büyük kripto para ünitelerinin çoğunluğundan daha düzgün performans gösterdi. Bu ortada, Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma ismiyle bilinen Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus da bir milyon Twitter takipçisini geçerek en tanınan kripto para mucitlerinden biri oldu. Yakın tarihli tweet’lerinde Markus, Dogecoin’in geleceğine dair tez kestirimlerini de paylaştı.

Billy Markus, “DOGE dünyanın standart mikro süreç platformu oluyor”

Global ödeme formülü olmayı hedefleyen Dogecoin, dijital bahşiş aracı olarak da kullanılıyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, interneti düzeltmeye hazır olduğu için köpek temalı kripto para ünitesinin geleceğinin parlak olduğuna inanıyor. Objelerin İnterneti çekiş kazanmaya devam ederken, düşük süreç fiyatları ile gerçek vakitli küçük ödemelere yönelik artan bir talep var. Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen Dogecoin, internette mikro süreçlerini mümkün kılmak için süratle tanınan bir sistem olarak gelişiyor. Billy Markus’a nazaran, Dogecoin interneti düzeltebilir. 5 Şubat tweetinde Dogecoin’in “dünyanın standart mikro süreç platformu” olacağını söyledi.

Daha büyük Dogecoin başarısı için çabalayan tek kişi Markus değil

Mayıs ayında Tesla/SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in blok müddetini ve blok boyutunu 10 kat hızlandırması ve fiyatları 100 kat düşürmesi durumunda Bitcoin’i yeneceğini doğruladı. 2021 boyunca Musk, Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biriydi ve sık sık attığı tweet’leriyle DOGE’nin fiyatını olumlu etkiledi. Musk ayrıyeten, Dogecoin’in sinema biletleri yahut kahve üzere günlük satın alımlarda kullanmak için uygun ve ekonomik hale getirme planları ile göğüs coin’in geliştiricileriyle birlikte çalışıyor. Dogecoin ayrıyeten Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ve AMC Tiyatrolarında da önde gelen hayranlar buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.