Kripto Bilgi

Dorsey, Geliştiriciler İçin Kâr Amacı Gütmeyen Bitcoin Kanunî Savunma Fonu Öneriyor

Block kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, topluluk, kanunî desteği olmayan bazılarını “teslim olmaya” zorlayan “çok cepheli dava” ve “tehditlerle” karşı karşıya kaldığı için Bitcoin geliştiricileri için bir yasal savunma fonu oluşturmayı önerdi.

  • Dorsey, teklifi Twitter’da paylaşılan bitcoin-dev posta listesine 12 Ocak tarihli bir e-postayla yazdı. E-posta Dorsey, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve akademisyen Martin White tarafından “(Bitcoin Kanunî Savunma Fonu Kurulu)” olarak imzalandı.
  • Fonun temel amacı, müdafii bulmak ve tutmak, dava stratejisi geliştirmek ve kanuni fatura ödemek suretiyle müteahhitleri savunmaktır.
  • Gönderiye göre, Fonun ilk faaliyeti, Mt’den kripto hırsızlığıyla ilgili olarak çeşitli bitcoin geliştiricilerine karşı Wright’ın Lale Ticareti davasının savunmasını koordine etmek olacak. .Gox kesmek.
  • Tulip Trading’i temsil eden hukuk firması Ontier LLP’ye, feshedilmiş Mt. Aynı zamanda Wright, Bitcoin tanıtım belgesini barındıran gruplara telif hakkı ihlali nedeniyle dava açıyor.
  • E-postada, fon ücretsiz ve geliştiricilerin istedikleri takdirde kullanmaları için gönüllüdür. Gönüllü ve yarı zamanlı avukatlardan oluşan bir ekip başlatacak. Fonun yönetim kurulu, hangi davaların ve sanıkların savunulmasına yardımcı olacağını belirleyecek.
  • Şu anda üçlü, Fonun dışarıdan sermaye artırmayı düşünmediğini, ancak gelecekte yönetim kurulunun talimatıyla bunu yapabileceğini söylüyor.
  • Aralık ayında, Wright’ın eski bir iş ortağı olan vefat etmiş Florida bilgisayar adli tıp uzmanı Dave Kleiman ile bir iş ortaklığının ihlalinden sorumlu olmadığı bulundu. Dava, Wright’ın Bitcoin protokolünü kendi başına geliştirdiği veya Wright ile Kleiman arasında bir ortaklık olup olmadığı iddialarına odaklandı. Wright’ın Satoshi olduğu iddiaları mahkemede test edilmedi.

Devamını Okuyun: Birleşik Krallık Mahkemesi Craig Wright’ın 16 Bitcoin Geliştiricisine Karşı İddialarda Bulunmasına İzin Verecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.