Bitcoin

Düğüne Bitcoin Damga Vurdu: Gelin Metaverse Hayranı!

Düğünlerde altın takılması birçok toplumda düğünlerle ilgili yerleşik adetlerin başında geliyor. Lakin son vakitlerde esen kripto para fırtınası tesirini düğünlerde de gösterdi. Altın ve paraya ek olarak bir düğünde kripto para (Bitcoin) takı olarak kullanıldı. BTC geleneklerde de altının yerini mi alıyor sorusu gündeme geldi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin altın rekabetinde yeni sahne mi?

Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan Endonezya‘da dini otoriteler kripto para ünitelerinin haram olduğuna ve kullanımının yasak olduğuna karar vermiş olsa da, resmi otoritelerce desteklenen kripto paralar yatırımcılardan ve halktan büyük ilgi görüyor. Bu ilginin bir yansıması olarak  kripto paralar geçtiğimiz günlerde yapılan bir düğünde damattan geline takı olarak sunuldu. Kendisi de bir kripto ticaret şirketinde iş geliştirme müdürü olarak çalışan Jordan Simanjuntak, geçtiğimiz günlerde evlendiği eşi Johana Dwi Utama’ya düğünde 1.11 Bitcoin armağan etti. Takının pahası yaklaşık 50 bin dolar. Jordan sergilediği bu davranış ile ilgili şöyle diyor: “Bu Bitcoin’i eşime vererek, eşimin daha sonra çocuklarımıza ve torunlarımıza verilmek üzere birikimi devam ettirebileceğini umuyorum.”

2019 yılından bu yana yatırım aracı olarak kripto paralara ilgi duyduğunu söz eden Jordan, bundan sonra da aile olarak yatırımlarını kripto para alanında yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Öte yandan gelin de durumdan şikayetçi değil. Gelin keyifli olduğunu lisana getirdi ve şöyle dedi: “Gerçekten memnunum. Ben de bir metaverse hayranıyım ve eşimin çalıştığı Triv’de bir metaverse coin portföyüne sahibim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.