Kripto Haber

Dune Analytics, Crypto’nun En Son Göğüs Yuvasını Artırdı: 69.420.000 $

Ethereum’ın en popüler veri görselleştirme ve analiz platformlarından biri, devasa bir bağış toplama turuyla genişlemeye hazırlanıyor.

Çarşamba günü, Dune Analytics, 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 69.420.000 dolarlık bir turu kapattığını duyurdu. (Mem aromalı toplam, geçen Ekim ayında 420,690,000 $ yükselten kripto borsası FTX’in ardından.)

Tur, yakın zamana kadar kripto para birimi alanında aktif olmayan bir girişim devi olan Coatue tarafından yönetildi. Ancak Dune CEO’su Fredrik Haga’ya göre, OpenSea, Alchemy ve Dapper Labs üzerinde büyük bahisleri olan yatırım şirketi, platforma kur yapma konusunda agresif davrandı.

“Tek bir slayt veya Excel sayfası hazırlamamıştık – sadece bize geldiler, yaptıklarımıza aşırı derecede inandılar ve çok sayıda dışarıdan araştırma yaptılar ve bize yapamayacağımız bir teklif verdiler. reddedin” dedi.

Dune ekibi şimdi “uzayda veri için gitmeniz gereken tek yer” olma hedefiyle genişleme planlıyor – blok zinciri teknolojisinin doğal veri zenginliği göz önüne alındığında potansiyel olarak kazançlı bir niş.

“Burada sahip olduğumuz şey, dünyadaki herkesin uygulamaları dağıtabileceği ve veri yaratan bir genel arka uç. Ve sonra Dune ile dünyadaki herkes bu veriyi analiz edebilir. Bu yüzden fırsat büyük ve bu yüzden açık rotadan aşağı indik.”

Genişletme planları

Hemen yol haritasında, API erişimi gibi ek araçlar ekleyerek ve kullanıcıların zincirler arasında veri kümelerini karşılaştırmasını sağlayacak yeni bir veri platformunun piyasaya sürülmesiyle diğer blok zincirlerine genişleme planları var.

Haga, şirketin popüler bir freemium yazılım geliştirme platformu olan Github’ın kalıbında çok şey geliştirmesini öngörüyor.

“Açık erişimi temel ve ücretsiz ürün olarak alıyorsunuz ve ardından bunun üzerine kapalı kuruluşlar için premium hizmetler ekliyorsunuz” dedi.

Veri platformları, son zamanlarda risk sermayesi fonları için özel bir hedef olmuştur. Aralık ayında Nansen 75 milyon dolar topladı ve Ocak ayında The Graph 50 milyon dolar topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.