Bitcoin

Dünya Devi Nasdaq: Şubat’ta Bu 2 Altcoin’i İzleyin!

Yüksek enflasyon ve artan faiz oranları, son üç ayda daha riskli varlıklardan daha temkinli yatırımlara hakikat keskin bir kaymaya neden oldu. Birden fazla kripto para ünitesi, bu çeşit varlıkların verimli enflasyon muhafazaları olabileceğine dair yaygın inanışa kuşku uyandıran satışlarda ezildi. Bununla birlikte, kısa vadeli dalgalara dayanabilen yatırımcılar için satış, harikulade bir satın alma fırsatı olabilir. Şubat ayında göz önünde bulundurulması gereken ve bu şiddetli piyasa şartlarında istikrar kazanabilecek 2 altcoin projesine Nasdaq raporuyla göz atalım.

“Bitcoin kurumsal ilgiyle büyüyecek”

Dünyanın en tanınan kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC), son bir fiyat artışından sonra bile, son üç ayda hala yüzde 35’ten fazla düştü ve 44 bin dolar bölgesinde süreç görüyor. Nasdaq raporuna nazaran Bitcoin’in birçok kıymetli destekçisi var, fakat tıpkı vakitte uğraşması gereken birçok düzenleyici sorunu var. ABD Lideri Biden’ın kripto para üniteleri ve yeni kurallar, siyasetler ve yeni bir kontrol sistemi içerecek öbür kripto paralar için bir yürütme buyruğu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Öteki yandan, Ark Invest’ten Cathie Wood üzere boğa yatırımcıları, Bitcoin’in hala büyümek için çok yeri olduğunu düşünüyor. Raporda yer alan Wood’un iddialarına nazaran kurumsal satın alma, Bitcoin’in fiyatını 2026’ya kadar 560.000 dolara ve 2030’a kadar 1 milyon dolara çıkaracak.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bilgi Tasavvurumuz: Dün ve Bugün” başlıklı açılış konferansında “metaverse” kavramına değindi. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Dünya devi Nasdaq’dan Şubat’ta izlenebilecek 2 altcoin

Bitcoin’de 1 milyon doları öngören Cathie Wood, madenciliği için Bitcoin’den çok daha az güç gerektiren bir kripto para ünitesi olan Ethereum konusunda da optimist. Ethereum ayrıyeten dApp’ler, akıllı mukaveleler ve NFT’ler barındırabiiyor ve bu da onu “Web 3.0” dünyasının temeli haline getiriyor. Ek olarak, ağın madencilik sürecini güç ağır “PoW” yaklaşımından daha güç verimli “PoS” metoduna çevirecek olan Ethereum 2.0 geçişinin, genel madencilik güç kullanımını %99 azaltacağı iddia ediliyor. Fiat iddialarına gelince, Wood, DeFi sistemleri klâsik bankacılığın hissesini tükettiğinden, Ethereum’un 2030 yılına kadar 170.000 ila 180.000 dolar ortasında olacağını kestirim ediyor.

Geçen yıl, Solana mümkün bir Ethereum değişimi olarak çok ilgi gördü. Ne yazık ki, son birkaç aydır Solana büyük ağ tıkanıklığı ve güvenlik sıkıntıları yaşıyor. Ağı, Eylül, Aralık ve Ocak aylarında Solana ve öteki Blockchain ağları ortasındaki en büyük köprülerden biri olan Wormhole’da büyük bir güvenlik açığına maruz kaldı ve akabinde ağının Wormhole’da büyük bir güvenlik açığına maruz kaldığı ortaya çıktı. Solana, ağ tıkanıklığının ve güvenlik kaygılarının süratli bir biçimde üstesinden gelebilirse, rapora nazaran fiyatının daha fazla yükselme potansiyeli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.