Bitcoin

Dünyaca Ünlü Analist: Bu 6 Altcoin, Epey Yükselişte!

Varlık idaresi şirketi Titan’ın en düzgün kripto analisti Gritt Trakulhoon, kripto piyasasının neden toparlanmaya hazır olduğunu ve önümüzdeki 3-5 yıl boyunca en fazla boğa olduğunu düşündüğü 6 altcoin projesini paylaşıyor. Biz de ünlü analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için hazırladık.

“Yatırımcılar, Fed’in sıkılaşmasına ait haberleri sindirmiş görünüyor”

Birden fazla kripto boğası, dijital varlıkların temelleri nedeniyle uygun yatırımlar olduğunu tez ediyor. Blockchain teknolojisi finansta ihtilal yaratacak. Bitcoin, enflasyon için bir muhafaza ve bir bedel deposudur. Benimsenme artıyor. Ve gibisi.

Ayılar ise, dijital varlıkların finansal sistemdeki likiditeye bağlı spekülasyon için yüksek riskli araçlardan öteki bir şey olmadığını argüman ediyor. Bitcoin, Ethereum ve tonlarca öteki kripto para ünitesi, yatırımcıların nakdî sıkılaştırma beklentisiyle düşüş eğilimine girmesiyle, son aylarda büyük ölçüde satıldı. BTC ve ETH, 8 Kasım’ın en yüksek düzeyinden %50’ye kadar düştü.

Varlık idaresi teşebbüsü Titan’ın en uygun kripto analisti Gritt Trakulhoon, bu argümanı legal olarak kabul eden birkaç ayıdan biri üzere görünüyor. Analist, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte “Bazı taraflardan bu bir bakıma doğru” diyor. Fakat bu argümana tartı veriyorsa ve Federal Rezerv piyasadan takviyesini çekerken ve önümüzdeki aylarda faiz oranlarını artırmaya hazırlanırken, yatırımcılar neden yakın vadede kriptoda olsun ki? Analistin karşılığı, yatırımcıların Fed’in sıkılaşmasına ait haberleri sindirmiş üzere görünüyor olması.

Analiste nazaran BTC’nin, 24.000 dolardan aşağı gitmemesi gerekiyor

Analist, fiyatlar nitekim de son günlerde yavaşça toparlanmaya başladığından, kriptoda tabanları aramanın güç olduğunu kabul etmesine karşın, piyasanın tabana vurabileceğine dair bunu destekleyen işaretlere vurgu yapıyor. Birinci olarak, CoinShares’ten gelen bilgilere atıfta bulunan analist, dijital varlık fonlarına akışların tekrar olumluya döndüğünü söylüyor.

Buna bağlı olarak, Bitcoin balinalarının, durumlarına tekrar eklemeye başladıklarını belirtiyor. Datalara nazaran, balina başına Bitcoin arzı şu anda 10 yılın en yüksek düzeyinde. Ayrıyeten, uzun vadeli Bitcoin holder’ları da satışları yavaşlattı ve analist, bunun geçmişte bir yükseliş göstergesi olduğunu tabir ediyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in nispi güç endeksi yahut RSI’nın, kripto para ünitesinin çok satılmış üzere göründüğünü gösterdiğini de ekliyor.

Analist, Bitcoin şimdi tabana vurmadıysa, şu anda 44.300 dolara yakın olan kriptonun nihayetinde 24.000 dolardan aşağı gitmemesi gerektiğini tez ediyor. Bunun nedenini, Bitcoin yatırımcılarının ortalama maliyet temeli olmasına bağlıyor. Bitcoin 20.000 dolara yahut 30.000 dolara düştüğünde analist, bunun cazibeli bir risk-ödül teklifi sunacağını söylüyor. Önümüzdeki 3-5 yıl için yatırım görünümü açısından analisti heyecanlandıran uzun vadeli boğa eğilimleri de var.

Büyük bankalar kripto altyapılarını güçlendiriyor ve bu alana aşina olan insanlardan oluşan gruplar işe alıyor. Bankalar da önemli yatırımlar yapıyor. Ayrıyeten, bir Bitcoin spot ETF’sinin sonunda onaylanacağına ve bunun daha fazla giriş manasına geleceğine inandığını söylüyor:

Piyasanın kısa vadede ne yaptığına bakılmaksızın, hala gelişmenin devam ettiğini, ilerleme kaydedildiğini görüyoruz. Uzayda çalışan geliştiricilerin ve insanların sayısı geçen yıl 4-5 kat üzere çarpıcı bir formda arttı. Ve bence ileriye dönük epeyce farklı olacak, zira hakikaten ana akımın benimsenmesini kazanmanın püf noktasındayız.

Analistin boğa olduğunu düşündüğü altcoin projeleri

Enflasyondan korunma ve bedel saklama aracı olarak sevdiği Bitcoin’e ek olarak Gritt Trakulhoon, bir dizi öbür altcoin projesinin ‘oldukça boğa olduğunu açıklıyor. Hepsi birinci katman Blockchain’ler, yani başka uygulamaların üzerine inşa edilmesi için temel katmanı sağlıyorlar. Bunların en büyüğü, şu anda piyasa kıymetine nazaran en büyük ikinci kripto olan Ethereum. Analist, başkan altcoin projesi hakkında şunları söylüyor:

Ethereum’u artık bir altcoin olarak bile düşünmüyorum. Dünyanın en büyük Blockchain’i olan mavi bir çip, üzerinde binlerce uygulamaya sahip ve Proof of Work (PoW)’dan Proof of Stake (PoS)’a geçiş açısından hayli dönüştürücü bir değişim geçiriyor.

Lakin Ethereum’un sıkıntıları var. Analist, güvenlikten çok derecede ödün verildiğini  belirtiyor ve yüksek gaz fiyatlarına ve ölçeklenebilirlik eksikliğine düzeltilmesi gereken problemler olarak işaret ediyor. Bu yüzden bir dizi Ethereum rakibini, öbür akıllı kontratlı, birinci katman Blockchain’leri de beğeniyor. Bu altcoin projeleri ise Avalanche, Terra, Solana, Phantom ve NEO.

Bu birinci katman Blockchain’lere, metaverse’ler, NFT’ler, oyun ve DeFi ile gelecek potansiyel büyümeyi yakalamak için yeterli bir seçim olarak bakıyoruz. Zira tüm bu uygulamalar bu Blockchain’ler üzerine inşa edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.