Alt Coin

Dünyaca Ünlü Marka, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Yatırım Yaptı

Vogue Business’a nazaran Gucci, metaverse tecrübesinin bir kesimi olarak The Sandbox’ta sanal arazi satın aldı. The Sandbox, metaverse coin projesi SAND ile de tanınıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Gucci, Ethereum tabanlı The Sandbox’ta arazi satın aldı

Çarşamba günü, dizayncı giysi markası, merkezi olmayan Blockchain oyunu The Sandbox’ta açıklanmayan ölçüde sanal arazi satın aldığını duyurdu. Gucci, Gucci temalı NFT’ler ve vintage çantalar üzere öğelerin listelendiği “Gucci Vault” platformundan esinlenerek The Sandbox’ta çeşitli tecrübeler yaratacak.

Bu atılım, moda markasının sanal moda tecrübeleri yaratmasına müsaade verecek. Bununla birlikte, bu tecrübenin tam olarak neleri kapsadığına dair detaylar şimdi halka açık değil ve moda markasının dijital arazi haklarını elde etmek için ne kadar yatırım yaptığı da bilinmiyor. Moda odaklı bir metaverse alanının yanı sıra Gucci, The Sandbox oyuncularının metaverse’te eser satın almaları ve bunları giymeleri için moda öğeleri de yayınlayacak.

Gucci, NFT sunan birinci büyük moda markalarından biriydi

The Sandbox’ın COO’su ve kurucu ortağı Sebastien Borget yaptığı açıklamada, “Yeni jenerasyon oyuncular için sanal moda, gerçek hayattaki moda kadar önemli” dedi. Gucci, moda markalarının kriptoya dönüşmesinin ön saflarında yer aldı. Mayıs 2021’de Christie’s aracılığıyla açık artırmada bir NFT sunan birinci lüks marka oldu. Gucci’nin Roblox’taki tecrübesi, bir kullanıcı bir Gucci çantasına 4.000 dolardan fazla harcadıktan sonra da dikkat çekti. Bu ölçü, çantanın gerçek hayattaki kıymetinden yaklaşık 1.000 dolar daha fazlaydı.

Metaverse coin SAND fiyatında son durum

Bu sırada The Sandbox’ın SAND tokenı, birden fazla vakit diliminde yeşil renkte süreç görüyor üzere duruyor. Yazım sırasında 4.64 dolardan el değiştiren kripto para ünitesi, son 24 saatte yüzde 0.6 yükselse de geçtiğimiz bir hafta boyunca yüzde 25, iki hafta boyunca ise yüzde 50’ye yakın yükseliş kaydetti. 4.7 milyar dolarlık piyasa bedeli kaydeden coin, yıllık bazda yüzde 3.000’e kadar yükseliş yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.