Alt Coin

Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor!

Başkan borsa yatırım eseri (ETP) şirketi 21Shares, bugün dünyanın birinci kripto ETP’sinin Terra Blockchain’de CHF, EUR ve USD cinsinden listelendiğini duyurdu. “21Shares Terra ETP” ismi ile borsada süreç görecek olan ETP, Ethereum Sanal Makinesi’ne (EVM) muhtaçlık duymayan alternatif bir ekosistemi müşterilerine sunuyor. Şirketin CEO’su Hany Rashwan, altcoin projesini yakından takip ettiklerini ve bir prensip imza attıkları için heyecanlı olduklarını paylaştı. Duyurunun eşliğinde Terra (LUNA) fiyatı son 24 saatlik yararını %8’e ulaştırıyor.

21Shares, dünyanın birinci kripto ETP’sini listeliyor

Terra (LUNA), Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ekosistemidir ve toplam kilitli bedeli (TVL) 18,8 milyar dolardır. 21Shares’in resmi basın bültenine nazaran “21Shares Terra ETP” EVM’ye gereksinim duymadan müşterilerin Terra ekosistemine ulaşmasını sağlayacak. Ayrıyeten, Terra veAnchor Protocol’ün ayrıcalıklarından bahsediliyor.

  • 21Shares Terra ETP, Ethereum Sanal Makinesi’ne (EVM) dayalı olmayan alternatif bir ekosisteme erişim kazanmak isteyen yatırımcılar için bir tahlil sunar.
  • Terrafor Labs, 2018 yılında Güney Koreli bir e-ticaret platformu olan TicketMonster’ın kurucu ortağı Daniel Shin ve eski bir Microsoft ve Apple yazılım mühendisi olan Do Kwon tarafından kuruldu.
  • Terra ekosistemi, DeFi altyapısını, finansal araç uygulamalarını ve NFT tahlillerini içerir. Ekosistemdeki en kıymetli yenilik, DeFi tahlili Anchor’dur. Anchor protokolü, borç alma ve borç verme tahlilleri ile yatırımcılar için çok cazip getiriler sağlar.
  • Temeldeki Terra Blockchain teknolojisi, saniyede 10.000 sürece (TPS) ve 2 saniyelik süreç müddetine müsaade verir. Buna karşılık, Ethereum 1 dakikanın üzerinde bir süreç mühleti ile 15-30 süreç gerçekleştirir. Son olarak, süreç maliyetleri çok düşüktür. 

Altcoin fiyatı habere olumlu reaksiyon verdi

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, LUNA fiyatı Aralık-Ocak aylarının düzeltmesini 70 dolar bölgesinde savunuyordu. 103.33 dolar ATH’sinin %24.04 altına gerileyen likidite token’i, 21Shares’in duyurusunun akabinde son 24 saatlik yararını %10 yaklaştırdı. Terra (LUNA), yazım sırasında 9.sırada 78.06 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.