Alt Coin

Dünyada Bir Birinci Gerçekleşti: Bu NFT’ler 10 Dakikada Tükendi!

Voiceverse isimli bir takım tarafından satılan dünyanın birinci “voice”, yani sesli NFT’leri 29 Ocak’ta 8.888 NFT ile piyasaya sürüldü. Yenilik sunan kelam konusu NFT projesi, halka açık satışın açılışından 10 dakika sonra tükendi. Kriptokoin.com olarak bu gelişmeye yönelik ayrıntıları aktarıyoruz…

Voice NFT projesi 10 dakikada satıldı

Üç BAYC üyesi Voiceverse Origins’i kurdu. BAYC NFT’leri üzerine ses klipleri eklediler ve ses klipleriyle dolu yepyeni NFT’ler yarattılar. Şirket, satış çılgınlığının “Ethereum Blockchain’inde depolanan NFT’lerin koleksiyonları için epeyce az görülen bir durum” olduğunu söylüyor. NFT heyecanı, sürat kesmeden devam ediyor üzere görünüyor. Şirket, NFT’lerin satışı hakkında aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Voiceverse, NFT alanına, yüksek içsel yarar içeren yeni jenerasyon NFT’lere öncülük etmek istiyor ve bu da sahiplerin metaverse’te bir sese sahip olmalarını sağlıyor. Voice NFT’leri ile beşerler artık Profil Resmi (PFP) NFT’lerini bir sesle özelleştirebilir, bu da olaya yeni ve öbür bir şahsileştirme boyutu ekliyor.

Voice NFT’lerinin sahipleri, oyunlardan manzaralı aramalara ve öteki toplumsal ağlarda, üstün ada alanında sesi kullanabilirler. Ayrıyeten kendi kelamlarıyla yahut sevdiklerinin açık müsaadesiyle NFT’ler oluşturabilirler. Sahipler, yeni bir NFT “üretmek” için farklı sesli NFT’leri birleştirebilir. Ve elbette, kullanıcılar mevcut NFT profil fotoğraflarına sesler ekleyerek onlara yepisyeni bir hayat verebilir.

Şirket, yapay zeka çalışmaları da yapıyor

San Francisco ve Seul merkezli ana şirket LOVO, Yapay Zeka Ses Sentezi alanında çalışmaya başlıyor. Bu teşebbüs sermayesi takviyeli teşebbüsün çeşitli ünlü seslendirme sanatkarlarıyla iştirakleri var. Şirketin açıklamasında aşağıdaki sözler yer alıyor:

Bir haftalık ön satıştan sonra, Voiceverse Origins 10 dakika içinde tükendi ve NFT pazaryeri OpenSea’deki tüm kategorilerde trend oldu. Ayrıyeten sayıya nazaran oluşturulan satış hacminde daima olarak birinci 10’da yer alıyor. Yapay zeka ve konuşma sentezindeki geçmişi göz önüne alındığında, Voiceverse dalı sarsacak ve ikinci kuşak NFT’lere gerçek bir trendi ateşleyecek üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.