Bitcoin

Düşüş Bitmedi: 2 Usta Analist, Bitcoin’de Bu Tabanları Bekliyor!

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, devam eden Bitcoin (BTC) volatilitesi sonucu varlığın 20.000 doların altına düşebileceğini, fakat kripto para ünitesinin uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü söyledi. Öte yandan kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in kıymetli bir fiyat düşüşü yaşamasının mümkün olduğunu, lakin bu türlü bir satışın, önde gelen kriptoyu sonunda 100.000 doları geçmesine neden olan katalizör olabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Gareth Soloway: Bitcoin muhtemelen 17.000 dolara düşecek

InTheMoneyStocks.com’un stratejisti Gareth Soloway, BTC fiyatında volatiliteye dikkat çekerek 20.000 doların altına kadar inilebileceğini, lakin uzun vadede yükseliş görünümünü sürdürdüğünü açıkladı. Soloway, fiyatın muhtemelen 17.000 dolara ulaşacağını belirtti lakin kıymetin yakın vadede yavaşça 46.000 dolara yükselebileceğini, lakin konumun uzun sürmeyeceğini kabul etti. Düzeltmenin, Bitcoin’e yayılan genel piyasa kaldıracının azalmasının bir sonucu olduğuna inanıyor. Soloway, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Yalnızca metriklere bakıyorum, Bitcoin’in performansı 19.000 dolar mı yoksa 17.000 dolar mı yoksa oralarda bir yerde mi bilmiyorum ancak en azından 20.000 doları deleceğini düşünüyorum. Kısa vadede, Bitcoin’de küçük bir sıçrama olacağını, tahminen de 46.000 dolara kadar geri dönebileceğinizi düşünüyorum. Lakin piyasalar düştükçe bu düzeyin sonunda kırılacağını düşünüyorum.

Soloway, devam eden Blockchain büyümesinin uzun vadede Bitcoin’e yarar sağlamaya hazır olduğunu belirtti. Strateji uzmanına nazaran, Bitcoin muhtemelen Tesla CEO’su Elon Musk ve Jack Dorsey üzere bireylerin takviyesinin yanı sıra daha fazla kurumu çekecek. Tıpkı vakitte Soloway, kripto kesimi için parlak geleceğin lakin piyasa bir arınma yaşadığında gerçekleşeceğini savundu. Ayrıyeten Soloway, Bitcoin için uzun vadeli yükselişinin birebir vakitte büyüyen NFT bölümüyle de ilgili olduğunu ekledi.

Nicholas Merten, BTC konusunda optimist

Bir kripto para analisti olan Nicholas Merten, fiyat grafiğinde kırmızı mumlar görmeye hazırlanırken bile Bitcoin konusunda optimist olduğunu söylüyor. BTC fiyatında yüzde 20-30 aralığında düşüşe işaret eden sert bir düzeltmenin eşiğinde olabileceğimizi düşünen analist, yeniden de uzun vadede boğa olduğunu açıklıyor. Hala, bir ayı piyasasında değil, boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyor.

Düzeltmeyi görmemizin beklenen olduğunu, fakat bunun 150-200 bin dolara yükseliş için bir katalizör olabileceğini öne sürüyor. Analist, Bitcoin’in muhtemelen Mayıs 2020’deki piyasa çöküşü sırasında en son görülen düzeyleri tekrar test edeceğini söylüyor ve aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Muhtemelen bu noktada… Mayıs ayında gördüklerimizi bir dereceye kadar tekrarlıyoruz. Bu aralığa (29.000 ila 30.000 dolar) kadar bir düzeltmenin olması, bana nazaran insanlara ‘maksimum acı’ verecek. Temel olarak, herkesin, hatta boğaların bir ayı piyasasında olduğumuza ikna olduğu vakit, dehşetin tepe noktasını tanımlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.