Alt Coin

E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

E-Ticaret devi Mercado Libre, 2TM’nin paylarını satın alarak tanınan altcoin Paxos‘a “stratejik yatırım” yaptı. Mercado Libre, 2TM’ye ve blockchain altyapı şirketi Paxos’a “stratejik yatırım” yaptı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu altcoin projesine dev yatırım

Latin Amerika’nın piyasa pahasına nazaran en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, 2TM’ye ve blockchain altyapı şirketi Paxos’a yatırım yaptı. E-ticaret şirketi 2TM payını satın aldı ve Paxos’ta “stratejik bir yatırım” yaptı, şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırım fiyatını açıklamadı. Şirket, yatırımların Mercado Libre’nin “bölgede kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve kullanılmasına olan bağlılığını” güçlendirdiğini söyledi. Mercado Libre’nin Paxos ile bağı yeni değil. Aralık 2021’de, e-ticaret devi, dijital cüzdanı Mercado Pago kullanıcılarının Brezilya’da Bitcoin, Ether ve stablecoin Pax doları (USDP) alıp satmasına müsaade vermek için Paxos’un blockchain altyapısını entegre etti. Mercado Libre’nin kıdemli lider yardımcısı Andre Chaves yaptığı açıklamada şöyle diyor:

Başkan bir teknoloji şirketi olarak, bu pazar geliştikçe bu pazardaki çeşitli yenilikleri ve fırsatları etkin olarak pahalandırıyor ve bu bozulmanın temel bir iştirakçisi olmayı hedefliyoruz. Dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi, açık bir oyun alanı yaratan eşsiz, global ve kolektif bir fenomeni temsil ediyor.

Mayıs 2021’de Nasdaq’ta MELI olarak süreç gören şirket, hazine stratejisinin bir modülü olan 7,8 milyon dolarlık bir Bitcoin alımını açıkladı. Geçen ay, Arjantin emlak platformu, Bitcoin ile mülklerin satışı ve satın alınması için özel bir kısım başlattı. Şirket CoinDesk‘e bir e-postada, Mercado Bitcoin’in 2021’i 1,1 milyonu geçen yıl katılan 3,2 milyon kullanıcıyla sonlandırdığını söyledi. Bu devirde süreç hacminin 7,1 milyar dolara ulaştığını da kelamlarına ekledi. Mercado Bitcoin, 2021’de 250 milyon dolar topladı ve 2,2 milyar dolarlık bir pahaya ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.