Kripto Haber

E-Ticaret Devi Mercado Libre, Crypto Firms Paxos, 2TM’ye Yatırım Yapıyor

Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, Brezilya’nın en büyük kripto borsası Mercado Bitcoin’in holding şirketi 2TM ve blok zinciri altyapı şirketi Paxos’a yatırım yaptı.

  • E-ticaret şirketi 2TM’nin hisselerini satın alarak Paxos’ta “stratejik bir yatırım” yaptı.
  • Yatırımlar, Mercado Libre’nin “bölgede kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesi ve kullanılmasına olan bağlılığını” güçlendirdiğini söyledi.
  • Mercado Libre’nin Paxos ile ilişkisi yeni değil. Aralık 2021’de, e-ticaret devi, dijital cüzdanı Mercado Pago kullanıcılarının Brezilya’da bitcoin, eter ve stabilcoin Pax doları (USDP) alıp satmasına izin vermek için Paxos’un blok zinciri altyapısını entegre etti. Brezilya reali.
  • “Lider bir teknoloji şirketi olarak, bu pazar geliştikçe bu pazardaki çeşitli yenilikleri ve fırsatları aktif olarak değerlendiriyor ve bu bozulmanın temel bir katılımcısı olmayı hedefliyoruz. Dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi, engelleri aşan ve tüm kullanıcıların bir şirket olarak misyonumuzla çok uyumlu olan ekonomik güçlenme elde etmeleri için düz, açık bir oyun alanı yaratan benzersiz, küresel ve kolektif bir fenomeni temsil etmektedir. Mercado Libre başkanı yaptığı açıklamada.
  • Mayıs 2021’de Nasdaq’ta MELI olarak işlem gören şirket 7$ açıklamıştı. Hazine stratejisinin bir parçası olan 8 milyon bitcoin alımı. Geçen ay, Arjantin emlak platformu, bitcoin ile mülklerin satışı ve satın alınması için özel bir bölüm başlattı.
  • Şirket, CoinDesk’e bir e-posta ile yaptığı açıklamada, Mercado Bitcoin’in kendi adına, 1,1 milyonu geçen yıl katılan 3,2 milyon kullanıcıyla 2021’i sonlandırdığını söyledi. Bu dönemde işlem hacmi 7 dolara ulaştı. 1 milyar ekledi.
  • Mercado Bitcoin 2021’de 250 milyon dolar topladı ve 2 dolarlık bir değerlemeye ulaştı. 2 milyar. Brezilya’da bulunan şirket, organik veya satın alma yoluyla Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’ya genişlemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.