Alt Coin

Efsane İsim Bitcoin’i Değil, Bu Altcoin’i Övdü: Her Şey Onda!

Eski ağır sıklet şampiyonu boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde tanınan bir altcoin hakkında tweet atarak bütün servetiyle yatırım yapmayı ima etti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Mike Tyson’dan tanınan altcoin Solana’ya yönelik tweet

Efsanevi boksör Mike Tyson, “Solana’ya tüm servetiyle yatırım yapmak” hakkında bir tweet attı. Tweet’ine, Solana Blockchain’inde çıkarılmış olan bir NFT’yi ekledi. Tyson ayrıyeten Dream (DREAM) isimli bir altcoin’in reklamını yapmaya başladı. Tyson, geçtiğimiz Eylül ayında Twitter’daki takipçilerinin Ethereum ve Solana ortasında karar vermesini istedi. Temmuz ayında boksör, 1ofone ile iştirak kurduktan sonra birinci NFT serisini duyurdu.

Şu anda 151 dolardan süreç gören Solana, son vakitlerde pek çok insanın ve kurumun ilgisini çekiyor. Bunlardan biri, Bank of America oldu. Bank of America global kripto ve dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, Salı günü yayınlanan bir araştırma notunda “Solana dijital varlık ekosisteminin Visa’sı olabilir” diye yazdı. Solana’nın ağındaki eşler ortası alışverişlerden NFT pazarlarına kadar her şeyi barındıran 400’den fazla merkezi olmayan uygulamaya atıfta bulundu. Lakin bankanın olumsuz sayılabilecek yorumları da vardı. Shah, Eylül ayında yaşanan bir ağ kesintisine ve birkaç meseleye atıfta bulunarak aşağıdaki tabirleri de kaleme aldı:

Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, lakin nispeten daha az merkezi olmayan ve inançlı Blockchain sunuyor. Başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı meselelerinin gösterdiği üzere, kimi şeylerden ödün veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.