Bitcoin

Efsanevi Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Kadar Düşebilir!

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC)’in en son 40.000 doların altına düşmesine karşın çok değerli bir dayanak bölgesinde olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Michael van de Poppe, Bitcoin tahlilini aktardı

Van de Poppe, 163.000 abonesine dünkü piyasa düşüşüne yol açan olayları açıkladı ve ABD pay senetlerindeki düşüşe işaret etti. Bu çöküş ile bir arada BTC fiyatının 43.500’ü geri alamayıp 42.400 doların altına indiğini belirten analist, bu kritik düzeyin kaybıyla düşüşün daha da hızlandığına dikkat çekti. Düşüşe karşın Van de Poppe, BTC’nin 40.000 doların altında daha da güçlü bir takviye bulabileceğini öne sürüyor. Bitcoin’in süratle toparlanabileceği bir senaryo öngörüyor. Analist, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Fakat aslında, biraz dayanak bulabileceğimiz o aralığa geri döndük… Yeşil bölge [yaklaşık 38.000 dolar], bir müddettir argüman ettiğim bu çok kıymetli düzey. 40.700 dolara geri dönersek, hayli süratli bir biçimde geri sıçrayacağımızı düşünüyorum.

Van de Poppe ayrıyeten 38.000 dolardan bir kırılmanın kaçınılmaz olmadığına dikkat çekiyor. Kelam konusu yeşil bölgenin altına düşüldüğü durumda piyasanın olumsuz bir fiyat hareketine tanıklık edeceğini ve BTC’de 30.000 doların test edileceğini kaydediyor. Sonuç olarak Poppe, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Kısa vadeli sonuç, aşağıya hakikat daha zayıf bir hareket yapmamızdır… bu da potansiyel olarak alıcıların pazarlara geri döndüğünü ve satıcıların gerçek ivmelerini kaybettiğini gösteriyor. Lakin bu istikamette sonuç çıkarılması için erken. Çıkaracağımız sonuç, 40.700 doları kaybettiğimiz ve bunu tekrar kırmamız gerektiğidir. Şayet yaparsak, buradaki tüm hareket [mevcut düşüş] uydurma olacak ve 46.000 doları test edeceğiz… Durum arıyor olsaydım, satın alırdım. Bence long konum alınmalı, 40.700 dolar çok kıymetli ve bullish bir ayrım yaratıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.