Bitcoin

Efsanevi Analist: Bitcoin Büyük Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor!

Efsanevi kripto para analistlerinden Michaël van de Poppe, en son tahlillerinde, Bitcoin (BTC)’in “büyük bir boğa koşusu” için hazırlandığını öne sürüyor. Gelin, bu kestirimin desteklerini inceleyelim.

Trendler piyasa ek hacim sağlıyor

Michaël van de Poppe, piyasanın şimdiden muazzam getiriler ve artan benimseme gördüğü için döngünün son evresine yaklaştığını düşünüyor:

NFT’lerin yükselişini ve ekosistemin daha da büyüdüğünü gördük, bu da benimsemenin ağır bir formda arttığı manasına geliyor. Hasebiyle asıl büyük kazanımların birçok, döngünün son kısmında elde edilir.

Bitcoin, dot-com balonuna benzeri bir basamakta

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Poppe’ye nazaran, piyasa dot-com balonuna emsal temel bir benimsemeye şahit oluyor. Yalnızca farklı ülkeler aracılığıyla değil, tıpkı vakitte DeFi aracılığıyla daha düzgün bir yıllık yüzde oranı (APR) arayan yahut fonlarını bir ülkeden başkasına taşımak için bir transfer ya da kripto kullanan bireyler aracılığıyla da. Analistin boğa beklentisinin ikinci sebebi, kurumların piyasalarda yer edinebilmek için finansal araçlar geliştirmeleri. Poppe,” gerçek paranın döngünün son kısmında kazanıldığını” vurgulayarak, Bitcoin’in hala farklı bir bölgede olduğunu gösteren zincir üstü metrikleri paylaşıyor:

MVRV oranı şu anda çok değerlemenin yakınında olmadığımızı gösteriyor ve aslında 69.000 dolara yapılan evvelki koşunun Bitcoin coşkusunu bile göstermediğini gösteriyor. Söylentilerin epey hızlandığını ve genel medyanın ilgisinin artmaya başladığını gördüğümüz birinci koşu.

Uzun vadeli yatırımcı arzı değerli bir indikatör

Son olarak Poppe, Bitcoin (BTC) değerlemesinin bu kademedeki gerçek değerlemeye kıyasla neden nispeten düşük olduğunu tahlil etti. Kripto analisti, uzun vadeli sahip arzının BTC’nin düşük bir değerlemede olduğu gerçeğiyle birleştiğini vurguladı zira uzun vadeli sahipler, piyasa tekrar yükselirken durumlarını yavaş bir biçimde biriktiriyor. Poppe, şunları kaydetti:

Uzun vadeli yatırımcı arzıyla, abartılı bir versiyona girdiğimiz yahut hayli süratli bir formda hızlanmaya başladığımız an, tüm bu indikatörlerin yutturmaca bölgesine girdiğini görebilirsiniz. His genel olarak yükselişe geçiyor ve akabinde uzun vadeli sahipleri satmaya başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.