Bitcoin

Efsanevi Analist: Bitcoin İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Bitcoin sıçraması bir tuzak mı? Tanınan bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) ani yükselişinin sürdürülebilir olup olmadığını belirlemek için çizelgeleri inceliyor. Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe’nin analistlerinin detayları Kriptokoin.com’da.

Bitcoin (BTC)’deki yükseliş sürdürülebilir mi?

Michaël van de Poppe, BTC’nin 40.000 dolar düzeyini yine test etmesinin muhtemelen piyasada oynaklığa yol açacağını söyledi. Husus hakkında analist şunları söyledi:

Beşerler kendilerini dışlanmış hissettikçe FOMO [kaçırma korkusu] piyasalarda artıyor… Bitcoin, 36.000 dolardan hafif bir sıçramadan sonra ağır bir halde kırılıyor. 37.000 dolardan öteki bir test daha yapıldı ve akabinde yükselmeye başladık… Hacim kıymetli ölçüde arttığı için likidite etmeler görüyoruz.

Analist daha sonra BTC’nin nereye gidebileceğini anlamak için Bitcoin grafiğine bakıyor ve “Soru, asıl kazanın meydana gelmesinden bu yana hacim beklediğimiz üzere en yüksek olduğu için uydurma mi yoksa sürdürülebilir bir atak mi yaptığımız oluyor” sözlerini kullanıyor. Poppe, Bitcoin’in tüm bölgede 40.700 dolar ile 41.500 dolar ortasında üst dirençle karşılaşacağını söylüyor. Poppe “Bu, bu seviyeyi birinci defa test ettiğimiz için direnci test etmesi olası evvelki takviye aralığı. Bunu aşarsak, 44.200 dolarlık bir test göreceğimizi, 46.000 dolara gerçek ilerleyeceğimizi varsayıyorum” diyor. Poppe, birçok insanın 40.700 dolar civarında satış yapmasını bekliyor ve bu da BTC üzerinde 38.400 dolara baskı yapacak. Poppe, “Bugün yahut önümüzdeki 24 saat içinde bunu yapacaksak, bu bir sahtekarlıktır… ve o vakit muhtemelen işimiz biter ve daha düşük düzeyleri test edeceğiz” görüşünde.

Analist, Bitcoin’in devam etme talihi varsa 38.900 dolar düzeyini çok kıymetli bir dayanak olarak belirtiyor. Sınır bükülürse, BTC’nin 33.000 ila 34.000 dolar aralığına düşebileceğini düşünüyor. Analist şöyle diyor:

Burada biraz daha konsolide olacak ve 39.000 doların üzerinde kalacaksak, 44.000 ila 46.000 dolara ulaşma ihtimalimiz artıyor. Gerçek piyasa çöküşünden sonra bu seviyeyi birinci test ettiğimizde 40.500 dolara satın almıyorum. Çevirirsek, sanırım 46.000 dolara devam edeceğiz. 40.300 dolardan 39.000 doların altına düşersek, bu ağır ve ağır bir düzeltme olacak ve sanırım tabanları tekrar test edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.