Bitcoin

Efsanevi Analist: Bitcoin Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!

Kripto para piyasası, sert gerileyen ABD teknoloji pay senetlerinde rahatlama yaşanırken toparlanma fırsatı buldu. Bitcoin, son 24 saat içinde %3.38 yükselirken, Ethereum %8’e yaklaşıyor. Önümüzdeki teknik düzeyler için Twitter’dan Michaël van de Poppe aktüel paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin neden düzeltme yaşadı?

Efsanevi kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) kısmen doların gücü nedeniyle ralliler ve düzeltmeler ortasında gidip geldiğini söylüyor. Yeni bir YouTube görüntüsünde analist, 165.000 abonesine Bitcoin’in son zamanlardaki düşük düzeylerden ağır bir sıçrama sonrasında neden düzeltme yaptığını anlatıyor:

32 bin doların ortasından 39 bin dolara ya da 39 bin dolara yakın hoş bir sıçrama yaşadık ve bugün bu eğilimi aksine çevirdik. Neden yükseliyoruz? Dolar, ağır bir biçimde konsolide olduktan sonra bir ölçü zayıflık gösteriyor. Bu zayıflık nedeniyle, piyasalar risk altında… Örneğin Bitcoin, üst taraflı olarak bir ölçü güç gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm çalışması boyunca, hacimle birlikte azaldığı için çok fazla güç görmedik. Münasebetiyle, bugün bu düzeltmeyle sonuçlandı.

Analist, Bitcoin’in son fiyat dalgalanmalarını, BTC’nin bir sonraki sıçrama amacı olarak 37.000 dolar bölgesini vurgulayan bir grafikle gösteriyor:

Ve bu Bitcoin için bir atılım değil, bu yüzden düzeltme gerçekleşiyor. Yeşil bölge birinci potansiyel sıçrama mümkünlüğü. Genel olarak temkinli kalıyor.

37 bin dolar belirleyici olabilir

Bununla birlikte, BTC 37 bin dolar civarında tutunamazsa, analist muhtemel %8’lik bir düşüş öngörüyor:

Bitcoin 37 bin dolar düzeyini kaybederse, bölgenin alt hududuna gerçek 34-35 bin dolar civarında süratli bir halde düşmeye başlayacağını düşünüyorum.

Geleceğe bakıldığında Van de Poppe, Bitcoin yatırımcılarının şu an için sakin ve temkinli olmalarını tavsiye ediyor:

Pekala, şu anda büyük olasılıkla ne olacak? Bence nispeten sakin olmalı. Bir ölçü stake edilebilecek para ayrılmalı. Yavaş yavaş biriktirmeye başlayın, zira tüm aralık hala büyük bir talih.

Van de Poppe, Bitcoin’in yakın gelecekte, piyasa kıymetine nazaran önde gelen kripto paranın dayanak bulduğu her yerde, belirtilmemiş olsa da büyük çıkarlar elde etmesini bekliyor:

Bu türlü bir şey Bitcoin için manalı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.