Bitcoin

Efsanevi Analist, Bitcoin’in Göreceği Düzeyleri Sırasıyla Verdi!

Tanınmış kripto traderı, Bitcoin’in değerli kısa vadeli takviye ve direnç düzeyleri hakkında iddialarda bulunuyor. Kripto para uzmanı Michael van de Poppe, en büyük kripto para ünitesi 50.000 doların üzerinde bir ralli bulmaya çalışırken, Bitcoin satın almak isteyen yatırımcıların varlığın mevcut direnç ve dayanak düzeylerine odaklanması gerektiğini belirtti. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için yakın vadeli düzeyler

Bir YouTube görüntüsünde analist Poppe, Bitcoin’in yükseliş ivmesi başlatmasının temel istikametinin ve dinamiğinin son kayıplarını geri almak olduğuna dikkat çekti. BTC, 46.000 dolar takviye tabanıyla 47.000 dolar düzeyinin biraz üzerinde süreç gördüğünden, Poppe varlığın kayıpları geri almak için sağlam bir temele sahip olduğunu ileri sürdü. Lakin Poppe, takviyeye sahip olmasına karşın Bitcoin’in hala daha düşük bir süreç yörüngesinde sıkışıp kaldığına inanıyor. Ünlü analist bahse dair şunları söyledi:

Hala daha düşük düşüşler yapıyoruz. Ve bu yapıdan nitekim kurtulmak için, menzil direnci olan 51.000 doların üzerine çıkmamız gerekiyor. Hasebiyle, bu seviyeyi sadece yüksek bir vakit diliminde kırar ve değiştirirsek, bu, trendi aksine çevirdiğimizin ve koşunun gerçekleşmesini istediğimizin kesin teyididir.

51 binden evvel 48 ve 49 bini kırması lazım

51.000 doları aşmadan evvel, Bitcoin’in 48.000 dolar ve 49.000 dolarlık direnç düzeylerini geçmesi gerektiğini belirtti. Poppe, iki süreç noktasını Bitcoin’in momentumu için kritik bir tetikleyici olarak nitelendirirken, bloktan ortaya çıkmanın Bitcoin’in bir sonraki yükseliş hareketinin anahtarı olduğunu savundu. Başka taraftan, trader Bitcoin’in hala düzeltme görebileceğini ve 41,00 ila 42.000 dolar ortasında bir takviye düzeyi bulabileceğini düşünüyor. Bitcoin 46.700 dolarlık takviye düzeyini kaybederse daha fazla düzeltmeye açık olduğuna inanıyor. Değişik bir biçimde Poppe, Bitcoin bu düzeye düzeltme yaparsa, eksiksiz bir geri dönüş için yer sunarken likiditeyi etkileyeceğinden yararlı olabileceğini öne sürüyor. Şu anda bu türlü bir fiyat hareketinin kelam konusu olmadığını lakin dış tesirler de hesaba katılarak bir ihtimal olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ay Bitcoin yüksek oynaklık yaşadı ve Poppe, yatırımcıların Fed‘in daralma siyasetlerinin tesiri üzere faktörlere dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor. Yazım vaktinde, Bitcoin 47.100 dolardan süreç görüyordu ve daha evvel bildirdiğimiz üzere, CoinMarketCap kripto topluluğu varlığın Ocak ayı sonuna kadar yaklaşık 52.600 dolar kıymetinde olacağını varsayım ediyor.

Ek olarak, %90.75 muvaffakiyet oranına sahip topluluk, Bitcoin fiyatının Şubat ayına kadar dingin kalacağına inanıyor. Varlığın önümüzdeki ayın sonuna kadar 51,560 dolara düzeltilmesini bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.