Bitcoin

Efsanevi Analist: Bitcoin’in Sıradaki Atılımı Bu Seviyelere!

Bitcoin, 45 bin dolar düzeylerinden reddedildikten sonra düzeltmeye başlıyor. Analist, “BTC fiyatı bir sonraki adımda nereye sıçrayabilir?” sorusuna yanıt arıyor. Bitcoin’in son kazanımları ve şimdiki düzeltmesine dair kripto para uzmanlarının görüşlerine yer veriyoruz. Ayrıntılar Kriprokoin.com’da.

Bitcoin için sırada neler var?

Bitcoin (BTC), uzun vakittir beklenen bir düzeltmenin aracılığı ile 8 Şubat’ta yeni kazandığı kazanımların 2.500 dolarını geri verdi. 42.000 doların korunacağını umanlar var. Alınan datalar, BTC/USD’yi daha evvel birkaç haftanın en yüksek düzeyi olan 45.500 dolara ulaştıktan sonra 43.000 dolara yaklaşırken yine masaya yatırılıyor. Daha evvel, müşahede altındaki bu düzeyler hem 40.000 ABD doları hem de 41.000 ABD doları ile üst 30.000 – 40.000 ABD doları ortasındaki koridordaki birkaç bölgeyi içeriyordu. Bununla birlikte, tanınan Twitter traderı Muro için, hissi yükselişi bilakis çevirmek için bir orta taban olarak 42.000 doların kıymet kazanması gerekiyordu. Analist “Ya kıymetli bir geri çekilme olmaz ve sonraki 51’e gideriz. Ya da bu büsbütün geriye giderse şaşırmam. 42 tutunduğu sürece hafif yükseliş eğilimi” diye günü özetledi.

Aşağıdaki grafik, bölgeye 38.000 dolar civarında gerilemenin yatırımcılar için muhtemelen cazip bir satın alma olacağını, lakin bunun kendi içinde piyasanın daha fazla güçlenmesine yardımcı olmayacağını vurguladı. Cointelegraph müellifi Michaël van de Poppe bu ortada Bitcoin’in “önemli” bir dirençle karşı karşıya olduğunu söyledi. Twitter takipçilerini, “Bu bağlamda, tek seferde kırılmayacağımızı ve bir düzeltme esnasına altcoinler için makûs sonuçlanmayacağımızı varsayıyorum” diye uyardı. Bu yazının yazıldığı sırada, Wall Street süreçleri yeni bir üst istikametli hareket edemediği için 43.000 dolar tekrar tekrar testler görüyordu.

Klasik üslupta, uzaklaşanlar daha sakindi ve mevcut fiyat hareketini 400 günden fazla bir müddettir yürürlükte olan konsolidasyon etabının bir modülü olarak görüyorlardı. Piyasa yorumcusu Miles Johal, “Bence, Bitcoin bir boğa piyasasında ve yatay olarak konsolide oluyor. Ayı piyasası yok, imo, aşağıda açıkça görebileceğiniz üzere hepsi konsolidasyon” dedi. Analist ayrıyeten “Menzil bozulduğunda, bir sonraki atılım çok büyük olacak. Sonuçta bu Bitcoin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.