Alt Coin

Efsanevi Borsacıdan “Şoke Eden” Dogecoin Yorumu: Bu Bir…

Jim Cramer’ın Dogecoin (DOGE) alıcıları için büyük uyarısı var… Jim Cramer, Dogecoin’in kayıt dışı bir menkul değer olduğunu sav ediyor. Bahsin detayları Kriptokoin.com’da.

Dogecoin için şok ikaz

Tanınan borsacı Jim Cramer, son tweetinde Dogecoin hakkında sert bir ihtar yayınladı ve en büyük göğüs coinin kayıt dışı bir menkul değer olduğunu sav etti. Cramer, göğüs coinlerin tek gayesinin kripto para ünitesi değişimi için para kazanmak olduğunu öne sürüyor üzere görünüyor. Teşebbüsçü, takipçilerini Dogecoin ile uğraşırken dikkatli olmaya çağırdı. Buna karşılık, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Cramer’e blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmesini tavsiye etti ve Dogecoin’in Bitcoin‘e misal bir iş ispatı kripto para ünitesi olduğu için Howey Testi kapsamında olmadığını argüman etti.

Bu, uzun vakittir “Mad Money” sunucusunun Dogecoin’e birinci sefer sataşması değil. Alınan bilgilere nazaran, Cramer, Nisan ayı sonlarında göğüs coinin tepesi sırasında bile kripto para ünitesini küçümsedi. Ekim ayında, alıcılar onlarla alakalı riskleri fark ettikleri sürece kripto para üniteleri hakkında spekülasyon yapmanın âlâ olduğunu söyledi: “Kripto için tüm yatırım durumunun, daha büyük aptal teorisine dayandığına dair çok gerçek mümkünlüğü kabul ettiğiniz sürece, bunun üzerine spekülasyon yapmak için benim müsaadem var.” Cramer, Bitcoin ve Ethereum‘u “kalabalık psikolojisi üzerine kumar oynadığı” için satın aldığını itiraf etti.

Dogecoin, kısmen Tesla CEO’su Elon Musk’ın aralıksız tweet’leri tarafından yönlendirilen muazzam rallisi nedeniyle 2021’de piyasanın konusu haline geldi. Balon, sonunda Musk’ın geniş çapta izlenen “Saturday Night Live” birinci programının akabinde Mayıs ayı başlarında patladı. Rekor doruğundan %80 düşmesine karşın, göğüs coin Musk’ın devam eden dayanağı ve canlı bir topluluk nedeniyle ayakta kalmaya devam ediyor. Bu Ocak ayının başlarında, Tesla’nın birtakım eserleri Doge ile satın alınabilir hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.