Bitcoin

Efsanevi Trader Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylerde Çakılabilir!

Efsanevi trader John Bollinger, 40.000 dolarlık takviye kaybolursa Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor. Gelin, Bollinger Bantlarının mucidinin muhtemel bir düzeltmede neler tavsiye ettiğini inceleyelim.

John Bollinger, Bitcoin düşüşünü bir fırsat olarak yorumluyor

Efsane John Bollinger, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. John Bollinger, Bollinger Bantlarınım mucididir ve 1980’lerin başından bu yana “efsanevi” kategorisinde kıymetlendirilir. En son tweet’lerinde teknik analist gurusu, Bitcoin fiyatının 40.000 doların altına düşmesi durumunda, düzeltmenin 30.000 dolara derinleşebileceğine inanıyor. Bu ortada John, Bitcoin 40.000 doların altına düşse bile daha fazla Bitcoin satın almak için şahane bir vakit olduğunu düşünüyor. Yakın tarihli bir tweet’inde düşüşün değerlendirilebileceğini bile söyledi:

Uzun vade Bitcoin yatırımcılarının dikkatine. Değerli bir birikim bölgesine çekiliyoruz. Takviye bulduğumuzda, çantalarınıza buradan eklemeyi düşünebilirsiniz. Değilse, HODL açık; diğer bir fırsat kendini gösterecek.

John Bollinger’in üstteki tweet’i akabinde BTC fiyatı 10 Ocak’ın 14:00’daki saatlik mumunda 39,796.57 dolara temas etti. Analiste nazaran BTC 40.000 dolar dayanağını kaybederse, piyasa pahasının %25’ini iade ederek 30.000 doları ziyaret edebilir. Öteki yandan Bollinger, bu düzeylerin BTC satın almak isteyenler için uygun bir düzey olacağını ve düzeltmeden faydalanması gerektiğini söylüyor.

Mike Novogratz bu görüşe katılmıyor

Bollinger’in görüşü Mike Novogratz’ınkiyle tıpkı değil. Milyarder Novogratz, Bitcoin’in düşüşünü 40.000 dolar aralığında bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

CoinMarketCap tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, BTC fiyatı son yedi günde %10.50 oranında düştü. Son 24 saatte BTC süreç hacmi %18,71 arttı ve BTC son 30 günde bedelinin %11’ini kaybettiği için düşüş trendi sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.