Bitcoin

Ekonomist, Bitcoin ve Altcoin’lerde Kısa Vadede Olacakları Anlattı!

Ekonomist ve New York City Üniversitesi profesörü Bitcoin ve altcoin fiyatlarının kısa vadede daha fazla düşeceğine inanıyor. Ekonomist ve New School’da (NY) eski konuk profesör Angel Banchs, BTC ve öbür kripto para ünitelerinin fiyatının kısa vadede ve uzun vadede ne olacağını anlattı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin daha da düşebilir

Profesör ayrıyeten kripto para ünitelerinin ortadan kalkabileceğini de belirtti. Ekonomist, “Tahminimi netleştirmek istiyorum. Kısa vadede BTC ve kriptoların daha fazla düşeceğini, ki bu zati olmaya başladı, orta vadede de yok olacaklarını argüman ediyorum” argümanında bulundu. Angel Banchs, farklı üniversitelerde öğretim üyeliği yapmış. Bugün, çevrimiçi dersler verdiği ve tıpkı vakitte Bitcoin hakkında öğretiler verdiği finans bloguna sahip. Profesörün iktisat ve siyasetle ilgili dersler verdiği, birtakım derslerin Bitcoin ile ilgili olduğu bir blogu var. Ona nazaran BTC sıfıra ulaşabilir lakin birebiri prestiji para ile asla olmayacak. Bitcoin talebi sıfıra düşerse, fiyat da onunla birlikte sarfiyat.

Devletin kıymetli olduğunu ve prestiji paranın sırf kıymetini korumak ve dolandırıcılık yahut hatadan korumak için hükümet tarafından denetim edilebileceğini argüman ediyor. Öteki derslerde, Bitcoin’in enflasyona karşı bir “hedge” olmadığını, zira dijital varlığın oynaklığı nedeniyle enflasyona karşı bir muhafaza misyonu görmediğini savunuyor. BTC destekçileri ise Bitcoin’in herkese açık, fiyatsız, şeffaf ve hudutlu tedarikli bir dijital para ünitesi olduğuna inanıyor. Oynaklığına karşın, Bitcoin vakitle kıymet kazandı. Bugün yalnızca sıradan beşerler tarafından değil, şirketler ve hükümetler tarafından da bir paha deposu olarak görülüyor. Son olarak, Bitcoin, para ünitesine kıyasla bir para ünitesi yahut bedel deposu olarak hala çok az kullanılmaktadır. Lakin dijital varlığın temellerini anlayanlar, özgürlük için ona daha fazla muhtaçlık duyduklarını bilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.