Bitcoin

Ekonomist: Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Tabanlar Geliyor!

Ekonomist Raoul Pal, kripto para alanının şu anda yeni ve gelişmekte olan pazarlara mahsus büyük bir gerilim testi yaşadığını söylüyor. Pal ayrıyeten Bitcoin ve Ethereum için daha fazla olumsuz riske karşı uyarıyor. Konun detayları Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için daha berbatı mü geliyor?

Ekonomist kripto piyasaları şu anda şiddetli görünse de, kripto para ünitelerini yönlendiren temel teknolojinin mimarisinin aşağı istikametli baskıya karşın meselesiz çalıştığını söylüyor. Pal şöyle diyor:

Yani, geçen yıla misal halde uygun bir gerilim testinin ortasındayız. Birtakım yeni zincirlerin tıkanması ve kısmi Maker (MKR) tasfiyesi dışında rastgele bir sorun var mı? Yahut hepsi DeFi‘de ve öbür yerlerde nispeten düzgün çalışıyor mu? Benim için kıymetli olan burada…

Pal, MakerDAO içinde, nihayetinde başlangıçta düşünülenden daha az şiddetli olan yakın tarihli bir tasfiyeye atıfta bulunuyor.

Real Vision CEO’su, Bitcoin’in oynaklığını birinci günlerinde teknoloji devi Amazon‘unkiyle karşılaştırıyor. CEO, “Amazon’a tutunmanın ne kadar sıkıntı olduğunu hatırlıyor musun? Bu, oranların 2010’da tekrar yükselme tehdidinde bulunduğu bir toparlanma sonrasıydı…Ve oranlar yükselmekle tehdit edildiğinde BTC’nin toparlanma sonrası hali burada” sözlerini kullanıyor. Makroekonomik faktörlerin kripto piyasalarını aşağı çektiğini ve hem pay senetleri hem de dijital varlıklar için daha fazla olumsuzluğun mümkün olduğunu söylüyor.

Lakin Pal, kripto para ünitelerinin muhtemelen düzeltmelerinin sonuna yakın olduğunu söylüyor:

“Benim görüşüme nazaran, piyasalar bir müddetliğine oynak olmaya devam ediyor. Geri dönüp Nasdaq’a yahut Amazon’a ve o devirle ilgili şeylere bakarsak, bu cins %20’lik düşüşler, %15’lik düşüşler görürüz. Sonra merkez bankaları faiz oranlarını yükseltemeyeceğini fark etmeye başlayınca piyasa tekrar daha yüksek patlama yapar. Bir müddettir Bitcoin’in dezavantajının muhtemelen 30.000 dolar olduğunu söyledim. Sanırım bir tıp alım bölgesindeyiz. Mutlaka bu alana 2.800 ila 2.600 dolar ortasında ETH eklemeyi düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.