Alt Coin

Elon Musk Alacak Mı? Enteresan Altcoin Piyasaya Çıktı!

“Elon Musk’s Jet” (@ElonJet) isimli bir Twitter hesabının gerisindeki yazılımcı, Tesla CEO’sunun jetinin dünya üzerindeki pozisyonunu paylaşıyor ve şimdiden büyük bir topluluk oluşturdu. Pekala Elon Musk ELONJET token satın alacak mı? Gelişmenin detaylarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Elon Musk ELONJET token satın alacak mı?

Elon Musk, 19 yıllık tartışmalı bir eski jet-tracking teşebbüsünü kapatmaya çalıştı ve başarısız oldu. Bunun sonucu, geçen hafta proje lehine “ElonJet” isimli yeni bir kripto para ortaya çıktı. Musk’ın özel uçağı Jack Sweeney’i takip eden bir Twitter hesabının gerisindeki genç yazılımcı, daha evvel hesabı silmek için Musk’ın 5.000 dolarlık teklifini reddetmişti. Yazılımcı, geçen hafta 50.000 dolarlık teklifle yahut Musk’ın reddettiği Tesla Model 3 ile reaksiyon gösterdi. Öteki yandan pazar günü, coin’in CoinMarketCap.com’daki pahası kabaca 3 milyon dolara ulaştı.

Bu ortada, ElonJet Coin’in yazılımcıyla hiçbir irtibatı yahut münasebeti olmadığı, birebir vakitte Musk tarafından engellendiği sav ediliyor. Yakın tarihli açıklamaların da genç yazılımcı şunları söyledi:

Bunun dönüştüğü şey sahiden hayli eğlenceli ve topluluk meme’e inanırsa, takip edeceklerine güveniyorum.

Göğüs coin’ler, çevrimiçi mizahla kontaklı kripto para üniteleri. Elon Musk, iki yazılımcı ortasında latife olarak başlayan bir göğüs coin Dogecoin’in tanınmış bir destekçisi.

Jack Sweeney takımını büyütüyor

ElonJet Coin web sitesine nazaran, “ElonJet’ Coin’in ardındaki fikir, Sweeney’nin jet izleme eforlarıyla birlikte ‘meme coin’ fenomeninin global popülaritesinden ilham aldı.” Jet takip eden genç için sırada ne var? Sweeney, jeti izlemeyi bırakmak için 50.000 dolarlık talebini artırma niyeti olmadığını söyledi. Gayretlerinin viral hale gemesiyle, hesabı yönetmede kendisine yardımcı olan birçok bireye sahip olduğunu sav ediyor. Elon Musk’un jetini izleyen pozisyonunu özel bir Twitter hesabından yayınlayan Sweeney şunları söylüyor:

Tüm uçuşlardan elde edilen dataları merkezi olmayan bir biçimde elde etmeyi amaçlıyoruz. Dünya çapında daha fazla kişi bu bilgilere eriştikçe, karbon emisyonları ve harcamalar değerli ölçüde azalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.