Bitcoin

Elon Musk, Bitcoin ve Web3’ü Eleştirdi: Bu Altcoin’e İşaret Etti!

Teknoloji milyarderi Elon Musk, Web 3.0 piyasasını ve geleceğini eleştirdiği tweet’lerine, Rug Radio’nun kurucusu Farokh Sarmad’ın Jack Dorsey’e karşı başlattığı yakın tarihli bir Twitter tartışmasında devam ediyor. Bahis yeniden Web 3.0 teknolojisiyle ilgili lakin Bitcoin ve Ethereum’da kelam konusu. Bu yazıda, kripto fenomenlerinin en son tartışmalarına göz atıyoruz.

Elon Musk, Bitcoin (BTC)’in zenginleri daha da zenginleştirdiğini kabul etti

Son günlerin kripto paralarla ilgili tartışmalarını kaçırdıysanız, Kriptokoin.com olarak hazırladığımız (bölüm-1, bölüm-2) gelişmelere göz atabilirsiniz. 23 Aralık’ın tartışmaları, Dogecoin mucidi Billy Markus’un Bitcoin’in güçlü insanlara güç vermesiyle ilgili bir tweeet’le başlıyor. Tesla CEO’su ve Dogecoin destekçisi Elon Musk bu tweet’e katılıyor ve DOGE’yi tam olarak bu yüzden desteklediğini söylemek için tartısını koyuyor. Musk, geçmişte birçok kere Dogecoin’in “halkın kripto para birimi” olduğunu söylemişti.

Tartışmalara Twitter kurucusu Jack Dorsey’de katılıyor

Bu hafta, Twitter’ın eski CEO’su Dorsey, Web3 teknolojisine zenginlerin sahip olduğunu ve hasebiyle merkezileştirdiğini söyledi. Bu tenkit, Rug Radio’nun kurucusu Farokh Sarmad’a yönelikti ve Ethereum’dan bahsederek aşağıdaki tweet’te tartışmayı doğruladı. Birinci olarak Jack Dorsey, ETH zıddı olduğunu reddetti ve “yalnızca merkezileşmeye ve risk yatırımı sermayelerine ilişkin kurumsal denetimli yalanlara” karşı olduğunu tweetledi. Fakat bundan sonra Ethereum’un “kuruluşa” karşı olmadığını belirtti ve kelamına güvenmek yerine temellerine bakmayı önerdi. Jack Dorsey’in açıklamaları şu sözleri içeriyordu:

Ben ETH zıddı değilim. Ben merkeziyetçiliğe karşıyım, VC’ye ilişkin, tek başarısızlık noktası ve kurumsal denetimli palavralar. Gayeniz kuruluş tersiyse, bunun Ethereum olmadığına kelam veriyorum. Bana inanma ya da güvenme! Yalnızca temellere bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.