Bitcoin

Elon Musk: Bu Altcoin, Gördüğüm Her Şeyden Daha İyi!

Lex Fridman’ın podcast’inde Tesla CEO’su Elon Musk, tanınan altcoin Dogecoin’in (DOGE) temelde şimdiye kadar gördüğü her şeyden daha uygun olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

DOGE’u öven Elon Musk, BTC’ye “yavaş” dedi

Musk, Bitcoin ve DOGE’u karşılaştırarak tanınan göğüs coin’i tercih etti. Fridman’a, dünyanın en büyük kriptosuna kıyasla Dogecoin’in BTC’den daha yüksek süreç hacmine ve çok daha düşük süreç fiyatına sahip olduğunu hatırlattı. Çok yüksek süreç maliyeti nedeniyle “Bitcoin’i birden fazla şey için aktif bir formda kullanamazsınız” dedi. “Bunu daha yüksek bir hacme bile ölçekleyemezsiniz,” diye ekledi.

Tesla ve SpaceX’in lideri, Bitcoin’in süreç suratını “komik derecede düşük” olarak nitelendirdi. Lakin, 2008’de  küçük Bitcoin blok boyutu ve uzun senkronizasyon mühleti düşünüldüğünde, suratın mantıklı olduğunu itiraf etti. Elon Musk, bir topluluk bir kripto paranın artan kıtlık nedeniyle belli bir müddet boyunca kıymetinin artmasını bekliyorsa, katiyetle harcama konusunda isteksizlik olacağına ve insanların onu “hodl” etmeyi tercih edeceğine inanıyor.

Bununla birlikte, ona nazaran, vakit içinde cansızlaşan bir kripto para ünitesi varsa, bu para ünitesinin olağan bir ödeme sistemi olarak kullanılması ihtimali yüksektir. Bu biçimde kullanılması için daha fazla teşvik var. Musk, Doge’u bu noktada “tesadüfen, gördüğüm her şeyden daha iyi” olarak nitelendirdi. 13 Aralık’ta Musk, Time Magazine tarafından Yılın Bireyi ilan edildiğinde, Dogecoin’in süreçler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğunu da belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.