Alt Coin

Elon Musk Bu Altcoin’e Pik Yaptırdı: Sepete Ekleyin!

ABD’li fast food devi McDonald’s, resmi Twitter hesabından, Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmesi için talep yağdığını paylaşmıştı. Artık Elon Musk devreye giriyor ve McDonald’s’ı Dogecoin’i kabul etmeye ikna etmeye çalışıyor. Karşılıklı tweetlere paralel, piyasa genelinde hissedilen yükselişte DOGE fiyatı 24 saatlik yararını %10’a yaklaştırdı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk, McDonald’s’ı Dogecoin’i kabul etmeye çağırdı

McDonald’s listesine dair haberler, Tesla’nın bu ayın başında kimi eserler için Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edeceğini açıklamasının akabinde geldi. Fast food devi, piyasa düşerken kripto topluluğunu trollemişti:

Kripto Twitter hesapları nasılsınız

McDonald’s, kripto para ünitelerini ödeme sistemi olarak kabul etmesi beklenen en büyük markalardan biri. Son haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu toplulukları tarafından köşeye bile sıkıştırıldı. Firma ağır talep aldıklarını Twitter üzerinden paylaştı. Dogecoin kurucusu Billy Markus ile karşılıklar tweetler, mevcut piyasa düzeltmesi esnasında McDonald’s meme’lerini daha tanınan hale getirdi. Başka yandan, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve El Salvador Lideri Nayib Bukele Bitcoin çöküşünde tabandan satın aldıklarını paylaşırken, McDonald’s üniformasıyla kendilerini küçümseyen fotoğraflarını yayınladılar. İronik olarak topluluk, Bitcoin grafiğinin çift zirve formasyonu oluşturduğunu gördükten sonra McDonald’s logosuna benzediğini fark etti. Akabinde meme’ler havada uçuştu.

Artık, dünyanın en büyük restoran zinciri artık göğüs paylaşmaktan çekinmiyor. Geçen hafta, Dogecoin kurucusu Billy Markus ile etkileşime girdi. Dogecoin sahipleri McDonald’s’a DOGE’yi kabul etmesi talep yağmuruna tuttular ve dişlerinde patates kızartması olan bir Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını gönderdiler.

Altcoin fiyatı rakiplerinden ayrışıyor

Bugün, piyasa genelinde çift haneli karlar gerçekleşiyor. Bitcoin ve Ethereum dahil birçok altcoin projesi %10’un üzerinde pahalandı, lakin satış baskısıyla %3’lük geri çekilmeler geçilmedi. Dogecoin ise tıpkı süreçte son 24 saatlik çıkarını %10 yaklaştırıyor. Yazım sırasında 0.1399 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.