Alt Coin

Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 261.000!

DOGE hayranları, Elon Musk’ın teklifine acemi bir karşılık verdiği için McDonald’s’ı eleştirdi. Fast food devi McDonald’s, Tesla CEO’su Elon Musk’a verdiği cevapta başarısız olduktan sonra reaksiyonla karşı karşıya… Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ünlü milyarder Chicago merkezli şirketten Dogecoin’i kabul etmesini istedi. Karşılığında, Happy Meal’i televizyonda yemeye kelam verdi.

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) davetine karşılık verdi

McDonald’s ise Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini tweetleyerek tekliften geri adım attı. Grimacecoin isimli kripto para ünitesinin ismi, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, ortalama görünümlü bir karakter olması gerekiyordu. 

Lakin McDonald’s sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e şunları söyledi :”Evil Grimace” başarısız olmuştu, zira çocuklar için çok korkutucuydu. McDonald’s tweet’inden yalnızca birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” isimli gerçek bir token oluşturdu ve çıkarlarından aslan hissesini silmeden evvel saatler içinde altcoin projesini %261.000’den fazla pompaladı. Düşük giriş bariyeri nedeniyle BSC, süratli pump ve dump projeleri için bir yuva haline geldi, bu yüzden yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Grimacecoin isimli altcoin, %261.000’den fazla yükseldi!

Dogecoin topluluğu, karşılıktan büyük ölçüde şad kalmadı. Pek birden fazla, şirketin pazarlama grubunun bu türlü bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğüne dikkat çekti. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi komik olmaktan çıkaran bir ders kitabı örneği olduğunu söyledi. Geçen yıl kendini “Dogecoin milyoneri” ilan ederek manşetlere çıkan Glauber Contessoto, dünyanın restoran zincirinin “korkunç bir latife için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.