Alt Coin

Elon Musk, Dogecoin İçin Bu Gelişmeye İşaret Etti: Büyük Anlaşma!

Tesla CEO’su Elon Musk, Robinhood cüzdanlarının Dogecoin için büyük bir olay olacağına inanıyor zira en âlâ kripto para ünitesi artık önde gelen çevrimiçi aracılık platformunun kullanıcıları tarafından yalnızca spekülatif bir yatırım olarak görülmeyecek. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk, Dogecoin ve Robinhood tweet’ini beğendi

Musk’ın dikkatini çeken tweet’te Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, DOGE’un artık bahşiş, ticaret ve öbür gayeler için kullanılabileceğini; artık Robinhood kullanıcılarının merkeziyetsizliği benimseyebileceğini açıkladı. Bundan evvel Markus, Robinhood cüzdanından birinci kere Dogecoin gönderme tecrübesini paylaştı. Robinhood, Ocak ayı sonlarında cüzdanlarının beta test kademesini başlattı ve bekleme listesindeki birtakım kullanıcıların kendi cüzdanlarına para çekmelerine müsaade verdi.

2021’in dördüncü çeyreğinde, şirket, üçüncü çeyreğe kıyasla yüzde 6’lık bir düşüşe işaret eden kripto para ünitesiyle ilgili gelirde 48 milyon dolar kaydetti. Bilhassa, Dogecoin üstte bahsedilen toplamın etkileyici bir kısmını, yüzde 40’ını oluşturuyordu. İkinci çeyrekte Dogecoin, Robinhood’un 565 milyon dolara ulaşan toplam gelirinde yüzde 26’lık bir hisseye sahipti.

Robinhood’un Shiba Inu’yu (SHIB) eklemesi de isteniyor. Fakat şirket, şimdi buna yönelik bir duyuruda bulunmadı. Şu an itibariyle, Robinhood kullanıcıları yedi kripto para ünitesi alıp satabiliyor. Bununla birlikte, birden fazla hala üçüncü taraf cüzdanlarına para çekemiyor. En son kar daveti sırasında şirket, kripto iktisadının “muazzam bir potansiyele” sahip olduğunu sav ederek 2022’de kripto para ticaretini milletlerarası olarak genişletmeye başlayacağını da açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.