Alt Coin

Elon Musk Metaverse İnanmıyor: “Bu Daha İyi” Diyor!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, metaverse ve Web 3.0 ekosistemlerini onaylamadığını söz etti ve bunları “pazarlama hileleri” olarak isimlendirdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk’tan metaverse ve Web 3.0 yorumu

Metaverse ekolojisi hakkındaki kanıları sorulduğunda Musk, The Babylon Bee ile yaptığı bir röportajda, “Bütün gün yüzüne bir ekran bağlayan birini görmüyorum” cevabını verdi. Milyarder, “Birçok insan bana inandığını söylese bile, bu metaverse olayına inanıp inanmadığımdan emin değilim” dedi. Musk, metaverse ve sanal gerçekliği (VR) tartışırken, insanların sanal bir dünyada yaşamak için fizikî dünyayı terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek öngörmediğini belirtti. Neuralink’in daha âlâ olduğunu düşünüyor. Ferdî tecrübesine dayanarak, VR kulaklıkların görüntü oyunları oynarken tutmasına (motion sickness) neden olabileceğini kaydetti:

Uzun vadede, sofistike bir Neuralink sizi sanal gerçekliğe büsbütün kaptırabilir. Metaverse’e kaymanın eşiğinde olduğumuzu düşünmüyorum. Bu, kulağa yalnızca moda bir söz üzere geliyor.

Musk, asıl gayesi bilgisayarları kullanarak fizikî yeteneklerini eski haline getirmek ve geliştirmek için insanlarda beyin implantları oluşturmak olan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurdu. Musk şu anda metaverse’ün zorlayıcı olmadığını düşündüğünü ve Web 3’ün ona gerçeklikten çok pazarlama üzere geldiğini söyledi. “Henüz anlamadım ve alacağımdan da emin değilim,” tabirlerini kullandı.

Musk ayrıyeten insanların VR kulaklıklarla dolaşmayı tercih etmeyeceklerini ve onları bırakmak istemeyeceklerini de belirtti. “Görüşünü bozmaz mı? Bir anda yüzünde TV var üzere. Bunun senin için yararlı olduğunu düşünüyor musun?” dedi. Musk, kripto para alanını “bozulamaz” bir yer olarak ve temelde merkezi bir hükümetin otoritesini sınırlamaya yönelik olarak nitelendirerek, bugünün en tesirli Dogecoin (DOGE) destekçisi statüsünü kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.