Alt Coin

Elon Musk, Metaverse ve Web3’ten Sonra Bu Altcoin’leri Maksat Aldı!

En son tweet’inde Tesla CEO’su Elon Musk, non-fungible token (NFT) alanını amaç aldı. Elon Musk, Doom II’deki yeni bir moda dikkat çekerek eğlendi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk’ın gayesinde NFT’ler var

Elon Musk, Niche Gamer isimli bir oyun hesabının Doom II’deki NFT modunu paylaştığı bir tweet’e gülen bir emoji attı. Görüntüde, bu yeni mod ile oyundaki tüm düşmanları yakın vakitte CryptoPunks’ı taban fiyatla geride bırakan Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan NFT’lerin fotoğraflarının yer aldığı görülüyor. Bir FPS oyunu olan Doom’da, bu mod ile, oyuncuların düşmanları öldürmesi gerekmiyor. Onun yerine, yüksek ölçüden satılan Bored Ape Yacht Bluc NFT’lerinin fotoğrafını süratli bir formda çekmek gerekiyor. Bunu yapan oyuncular, kill point yerine yüklü ölçüde para alıyor.

Konsept, kripto sanatının nitekim kıymetsiz olduğunu zira herkesin fiyatsız olarak indirebileceğini savunan “sağ tıklayanlar” olarak isimlendirilen NFT eleştirmenleri ortasında devam eden bir latifeye atıfta bulunuyor. Elon Musk, geçtiğimiz günlerde de bir terapistin hastasına halüsinasyon görüp görmediğini, NFT’leri hayal edip etmediğini sorduğu bir göğüs paylaşmıştı.

NFT’lerle geçtiği dalga ile gündeme gelen Musk, tanınan konseptlere savaş açmış üzere görünüyor. Geçtiğimiz günlerde de Web 3.0 ve metaverse’ün yalnızca “moda” olan sözler üzere geldiğini söylemişti. Musk, bunların ileride ivme kazanacağını yahut şu anda olan bir şeyin yerine geçemeyeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.