Alt Coin

Elon Musk NFT Tweeti Attı: DOGE’de Bir Birinci Gerçekleşti!

Meme’ler ve Dogecoin (DOGE)’in büyük bir hayranı olan Elon Musk, NFT’ler hakkında bir tweet attı. Musk’ın tweet’inin Keanu Reeves ile gerçekleştirilen bir röportaja atıfta bulunduğu düşünülüyor. Bu sırada bir DOGE geliştiricisi, Dogecoin Blockchain’inde birinci kere bir NFT’yi piyasaya sürdü. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk ve NFT tweet’i

Elon Musk, bir psikoloğu ziyaret eden bir bireye dair bir göğüs paylaştı. Meme’e nazaran Musk, NFT’lerin latifeden öteki bir şey olmadığına inanan Keanu Reeves’in son röportajını ima ediyor. Tesla ve SpaceX CEO’su tarafından yayınlanan meme’de, psikolog ve müşterisi “bu NFT’lerin”, güya NFT’ler hayaliymiş üzere, şu anda onlarla tıpkı odada olup olmadığı hakkında konuşuyor. 

Keanu Reeves, The Verge ile yakın tarihli bir röportajda, NFT’leri reddetti, “çok kolay çoğaltıldıklarını” argüman etti ve güldü. Tekrar de Reeves, bir arkadaşının kendisi için satın aldığı kimi kripto paralara sahip olduğunu itiraf etti. Lakin bunların hangileri olduğunu söylemedi. Trading yapmadığını da belirtti.

Dogecoin ağındaki birinci NFT’ler piyasaya sürüldü

Bu sırada Elon Musk’ın hayranı olduğu Dogecoin ağında yeni bir gelişme yaşandı. Bir geliştirici Dogecoin Blockchain’inde birinci defa bir NFT piyasaya sürdü. Bu NFT minting sürecinin gerisindeki kişi, Twitter’da “inevitable360”  olarak biliniyor. Sürecin detayları, minting sürecinin sadece 0,1 DOGE (veya 0,0018 dolar) maliyeti olduğunu gösteriyor.

Geliştirici, minting sürecini açıklarken, NFT’yi basmak için Sha-256 hash fonksiyonlarını kullandığını söyledi. NFT daha sonra öbür bir dijital bilgi bloğundan küçük bir bilgi bloğu olan bir Checksum’da depolandı. Birçoğuna nazaran Blockchain’de bir NFT’nin çıkarılması, ağ için alaka seviyesini daha da artıracak yeni bir kullanım durumuna kapı açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.