Alt Coin

Elon Musk Tesiri Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 18.800 Yaptı!

Kripto piyasasının sansasyonel ismi ve Dogecoin hayranı Elon Musk rahat durmuyor. Bu sefer de, görünüşte pak bir tweet’le bir altcoin projesini aya gönderdi. Dünyanın en varlıklı adamı, Twitter’da Noel Baba kıyafeti giyen köpeğiyle ilgili ‘Santa Floki’ iletisiyle bir fotoğraf yayınladı. Şimdiye kadar, olağandışı bir şey yok üzere görünse de birebir ada sahip bir kripto para ünitesi, kısa bir mühlet sonra beş basamaklı yüzdelerle arttı. Haberin ayrıntıları için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Elon Musk’ın tweet’i altcoin projesini aya uçurdu

Elon Musk’ın ismi, günümüzde en önde gelen şirketlerden kimilerinin CEO’su olmasının yanı sıra, kripto alanında göğüs coin’ler için büyük yararlarla eş manalı hale geldi. Tesiri, yalnızca orjinal göğüs coin’e ihtişam kazandırmakla hudutlu kalmadı. Bunun yanında çok sayıda taklitçinin ortaya çıkmasıyla Dogecoin’in dışında da epey büyüdü.

Açıkça dijital varlıklarla ilgili olmayan Elon Musk tweetleri bile tıpkı ismi taşıyan token’ler için inanılmaz yararlar sağladı. Bunun en son örneğini milyarderin, Floki isimli köpeğinin Noel Baba kıyafeti içindeki bir fotoğrafını paylaşmasında gördük. Elon Musk, ‘Floki Noel Baba’ paylaşımıyla birebir ismi taşıyan altcoin projesini ateşlemiş oldu.

Bu, Tatil döneminde biraz olağan görünse de, bundan sonrası yalnızca kripto para piyasalarında olağandır. Birebir ada sahip lakin karşıtı olan bir dijital varlığın yaratıcıları, Santa Floki (HOHOHO) ile bu fırsattan yararlanmaya karar verdiler ve Elon Musk’ın göründüğü üzere yalnızca köpeği hakkında değil, projeleri hakkında tweet attığını tez ettiler.

CoinGecko’ya nazaran, altcoin fiyatı takip eden saatlerde ve günlerde 0,00000012935 dolardan Pazartesi günü tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,00000245 dolara fırladı. Bu, kabaca 48 saat içinde akıllara sakinlik veren %18.840’lık bir artışı temsil ediyordu. O vakitten beri göğüs coin’i %60’tan fazla düştü ve HOHOHO şu anda 0,00001 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.