Alt Coin

Elon Musk Tweetleriyle DOGE’de Long mu yoksa Short mu Açmalı?

Elon Musk, Dogecoin’den (DOGE) her bahsettiğinde traderlar, long durum almak yerine farklı bir yol izliyor olabilir. Twitter’da “hukukçu” sıfatını benimseyen Larry Cermark, Musk’ın tweet’leriyle DOGE’den “iyi para” kazandığını, lakin artık bunun “süper kalabalık bir bot ticareti” olduğunu söylüyor. Bu yorum, Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Elon Musk’un McDonalds’a yönelttiği Dogecoin tweet’i üzerindeydi.

Değişik bir formda, The Block araştırma lider yardımcısı Cermark, Musk’ın McDonald’s’a bir teklif içeren son tweetine karşılık olarak yorum yaptı. Bu tweet, DOGE Army ortasında bir hamburger çılgınlığına neden oldu, lakin DOGE fiyatları üzerinde bariz bir tesiri görülmedi. Pekala, Elon Musk’ın tweetleri DOGE’yi aya göndermekte sahiden başarısız mı? Gelin geçmiş tweet’lere fiyata tesirine bakalım.

Elon Musk tweet’leri tesirli mi?

Bu ortada Elon Musk’un üstteki tweeti DOGE’nin fiyatını yükseltmedi. DOGE, tweet’inin akabinde 0.1738 dolarlık gün içi en yüksek düzey ulaştı ve 24 saatlik devri 0.1655 dolardan kapattı.

Musk, Noel gününde sempatik bir Noel Baba kıyafeti giymiş Shiba Inu Floki’sinin bir fotoğrafını tweetledi. Noel Baba’nın küçük yardımcısı internette çok ses getirdi lakin bu DOGE için somut bir fiyat artışına dönüşmedi.

Musk’ın tweet’i eşliğinde DOGE, gün içi en yüksek 0.1925 dolara ulaştı lakin 24 saatlik periyodu 0.19 dolardan kapattı.

  • DOGE fiyatlarındaki keskin düşüş, DOGE fiyat tablosunda açıkça görülmektedir.

Musk, Tesla’nın 14 Aralık’ta DOGE ile kimi eserleri satın alınabilir hale getireceğini duyurdu. Duyurunun yapıldığı gün, DOGE 0.2196 dolara yükseldi ve akabinde 24 saatlik periyodu 0.1802 dolarda sonlandırdı. Yükseliş sürdürülemedi.

DOGE fiyat tablosundan, Musk’ın Twitter’da yorum yapmadan evvel yükselmiş olması görülmesine karşın, Musk’ın tweet’inden kısa bir mühlet sonra göğüs coin’nin fiyatının düşmeye başladığını görebiliyoruz.

Musk, Ethereum’un (ETH) yüksek süreç fiyatına değinen bir CoinDesk kıssasına cevap olarak “Dooooge” tweetini attı.

DOGE, Musk’ın tweet attığı gün 0.1706 dolarlık gün içi en yüksek düzeyine yükselmiş olsa da, gün içi seansı 0.1576 dolarda sonlandı. DOGE’nin Musk’ın tweet’inden sonra süratle yükseldiği görülebiliyor ve akabinde ekteki grafikten de anlaşılacağı üzere fiyatta bir düşüş kaydediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.