Bitcoin

Elon Musk ve Trump’ın Eşinden Şaşırtan Bitcoin Hamleleri!

Tesla CEO’su Elon Musk ve ABD Eski Lideri Donald Trump’ın eşi Melanie Trump, Bitcoin (BTC)’in genesis bloğunun çıkarılmasının 13. yıldönümünde yorumlarını paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk, Jack Dorsey’nin Bitcoin tweet’i ile dalga geçti

Tesla CEO’su Elon Musk, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in dünyanın birinci Blockchain’inin başlangıcını belirleyen kodun yer aldığı tweet’ine cevap vererek Bitcoin’in oluşum (genesis) bloğunun 13. yıldönümünü hakkında yorum yaptı. Musk, bunun kendisine Mart 1988’de piyasaya sürülen tanınan bir rol yapma görüntü oyunu olan “Ultima V: Warriors of Destiny”nin “hexing’ini” hatırlattığını söylüyor. Ağustos 2016’da Musk, Ultima V’nin en sevdiği çocukluk oyunlarından biri olduğunu tweetlemişti. Birtakım oyuncular, PC oyunları için hileleri aktifleştirmek için çoklukla temel ikili dataları işlemek için bir program olan hex düzenleyici kullanır.

Melanie Trump da Bitcoin’in kilometre taşını kutladı

Eski ABD First Lady’si Melania Trump, viral bir tweet atarak Bitcoin genesis bloğunun 13. yıldönümünü kutladı. Ayrıyeten London Times manşeti içeren birinci bloğun ham hex versiyonunu da tweet’ine ekledi. Melania Trump’ın tweet’i ayrıyeten dünyanın en büyük kripto para ünitesinin piyasa kıymetinin 1 trilyon doları aştığından bahsediyor (yazım sırasında bu bedel 880 milyar dolar civarında). Geçen ay, Melania Trump, Marc-Antoine Coulon ile işbirliği içinde “Melania’s Vision” NFT’sini duyurarak, NFT dünyasına adım atmıştı.

Bu sırada, Fox News ile Haziran ayında yaptığı bir röportajda, eski ABD Lideri Trump, kripto para ünitelerine sert düzenlemeler getirilmesi davetinde bulunurken Bitcoin’i “bir aldatmaca” olarak nitelendirdi. En son röportajlarında kripto hakkındaki olumsuz görüşlerini yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.