Alt Coin

Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması: Twitter’ı Sert Eleştirdi!

En büyük kripto para topluluklarına ve tartışmalarına konut sahipliği yapan Twitter, NFT sahiplerinin mülkiyetlerini kanıtlayabileceği “Twitter Blue” özelliğini yayınladı. Yeni özellik topladığı beğeni kadar sert tenkitlerde aldı. Tesla CEO’su Elon Musk, platform geliştiricilerini ve yöneticilerini, kullanıcıları dolandırıcılıklardan ve botlardan korumak yerine işe yaramaz işlevselliklere vakit “harcadıkları” için eleştiriyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz.

Elon Musk, Twitter takımını kripto para topluluğunu koruyamadığı için eleştirdi

Toplumsal medya devi Twitter, 20 Ocak’ta, kullanıcıların NFT mülkiyetlerini ispatlayabileceği özel bir altıgen formunda onaylama fonksiyonunu tanıttı. Elon Musk, Twitter’ın bu duyurusuna yönelik birinci tweetinde “can sıkıcı” sözüne yer verdi. Tesla CEO’su, tweetin devamında kripto para topluluğunun yıllardır sırtında olan sıkıntılardan bahsetti. Platformdaki dolandırıcılıklarla ilgili birinci rapor, 2017’deki ICO çılgınlığının akabinde hazırlanmıştı. Topluluk, büyüyen NFT piyasasıyla birlikte durumun daha da kötüleştiğinden Elon Musk’ı destekledi. Fiyatsız token kampanyaları bugüne kadar birçok kullanıcıyı tuzağa çekmiştir.

Kripto Twitter topluluğu tarafından Elon Musk’a yönelik takviye, NFT piyasasının olumsuz imajından kaynaklanıyor. Hollywood düzeyindeki aktörlerin, fenomenlerin ve çeşitli koleksiyonları tanıtan atletlerin yardımıyla, yapıtları Twitter profil resmi yapmak trend haline geldi. Facebook ve Instagram üzere toplumsal medya platformlarının sahibi Meta, daha evvel kullanıcıların sahibi oldukları NFT’leri kendi profilinde göstermelerine imkan tanıyacak bir teknolojinin piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Lakin şirketler ve ünlü simalar NFT ve metaverse trendlerine ivme kazandırırken, John Wick yıldızı Keanu Reeves üzere isimler süratle gelişen teknoloji hakkında soru sorulduğunda gülüyor. Elon Musk’un eleştirisiyse Twitter’ın gücünü boşa harlağını ima ediyor:

Kripto dolandırıcıları her başlıkta bir spambot partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını buna harcıyor!?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.