Alt Coin

Elon Musk’tan Şaşırtan Dogecoin ve SHIB Paylaşımı!

Tesla CEO’su Elon Musk, en büyük iki göğüs coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) topluluğunu meraklandıran bir paylaşımda bulundu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Dogecoin ve SHIB topluluğu Musk’ın tweet’ini anlamaya çalışıyor

Bilhassa geçtiğimiz yıl yaptığı Bitcoin ve göğüs coin paylaşımlarıyla gündeme gelen Tesla CEO’su Elon Musk, bu sefer sadece “yukarıya” işaret eden “top” emojisini tweetledi.  Çeşitli kripto para ünitelerini destekleyen kripto topluluğu üyeleri Musk’tan çabucak açıklama istemeye başladı. En çok SHIB ve Dogecoin hayranları, Elon Musk’ın Doge/SHIB’in fiyatının aya gidişini kastedip kastetmediğini merak etti.

Daha evvel de bildirdiğimiz üzere Elon Musk, Twitter sayfasında Tesla’nın nihayet sırf Dogecoin ile ödenebilecek şirket eserlerinin satışını başlattığını duyurdu. Şimdiye kadar Tesla ticaret mağazası, cybertruck’tan ilham alan “cyberwhistle” isimli bir düdük ve çocuklar için oluşturulmuş otomobiller dahil olmak üzere dört eser sunuyor. Çocuklara yönelik eserler 12.020 DOGE pahasında, bu da Tesla’nın temel olarak e-araçlarını Doge karşılığında satmaya başladığını gösteriyor.

Doge topluluğundaki birçok kişi, şirketin bir sonraki adım olarak göğüs kripto para karşılığında elektrikli otomobil satmaya başlamasını bekliyor. Dünkü yüzde 20’lik artışın akabinde Dogecoin fiyatı 0.199 dolardan 0.1827 dolara düştü. Şimdiye kadar, özgün göğüs coin’i 0.1895 dolar düzeyini geri kazandı. Yıllık bazda yüzde 1.900’e yakın artış sergileyen ve 25 milyar dolarlık piyasa bedeline ulaşan DOGE, on birinci sırada yer almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.