Bitcoin

Elon Musk’tan “Ses Getirecek” Kripto Para Açıklaması!

Geçtiğimiz saatlerde, tanınan Youtube podcast’i Lex Fridman’a katılan Elon Musk, tarihî yanlışların mevcut para sistemini karakterize ettiğini öne sürdü. Tesla CEO’su kusurların hükümetin çok baskı yoluyla para arzına müdahale etme yeteneğinden kaynaklandığını ve bu durumun para ünitesinin bedelini “sulandırdığını” belirtiyor. Gelin, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, Elon Musk’un ses getirecek kripto para açıklamalarına göz atalım.

Elon Musk, kripto para ünitelerinin merkezsiz tabiatına güveniyor

Bir kripto savunucusu olan Musk, hükümetin para arzını belirleme haklarını berbata kullanmasının beklenen olduğunu belirterek paranın merkezileşme tarafını eleştirdi. Bu doğrultuda, kripto para ünitelerinin merkezi olmayan tabiatının bir tahlil sunabileceğini ima etti. Musk, podcast’in bir kısmında mevzuya dair şu sözlere yer verdi:

Bence kripto para olayı, para arzını seyrelten hükümetlerin katkıda bulunduğu, para ismi verilen data tabanındaki yanılgıyı azaltmak için değişik bir yaklaşımdır. Hükümetin para bilgi tabanında aktif bir formda düzenleme ayrıcalıkları vardır ve bu düzenleme ayrıcalıklarını, istedikleri vakit daha fazla para kazanmak için kullanabilir. Bu, bilgi tabanındaki para yanılgıyı artırıyor.

Ayrıyeten Musk, mevcut para sistemlerinin, sistemi düzeltmek için harika bir alternatif sunmak için bir revizyona ve kripto para ünitelerine muhtaçlık duyan eski teknolojiyle çalıştığına inanıyor. Birebir vakitte SpaceX kurucusu, Bitcoin (BTC) üzere varlıkların ortaya çıkmasının, uzun süreç müddeti üzere eksikliklere karşın bir tahlil sunduğunu da kaydetti. Bununla birlikte, Musk’a nazaran bu tıp zorluklar, Bitcoin’i lightning network üzere sistemi geliştirmek için devam eden teşebbüsleri kabul ederken, sahipleri için eksiksiz bir servet deposu haline getiriyor.

Satoshi Nakamoto’nun kimliği üzerine Elon Musk

Ayrıyeten, oturum sırasında Musk, Bitcoin’in anonim mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini çevreleyen tartışmalara daldı. Musk, Nakamoto’nun tüm özelliklerini karşıladığı için bilgisayar bilimcisi Nick Szabo’nun Bitcoin’in yaratıcısı olabileceğine inandığını belirtti. Birebir vakitte Musk, Bitcoin’in gerisindeki kişi olabileceğine dair evvelki söylentileri de reddetti.

Musk’ın Szabo’yu seçmesi, bilgisayar bilimcinin 1998’de “BitGold” isimli bir dijital para ünitesi yaratma teklifinden kaynaklanıyor. Genel olarak, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu tez etmesi, hatta kimliğini kanıtlamak için mahkeme sistemini kullanması ile birlikte, Satoshi’nin kimliği son aylarda sıcak bir mevzu olarak ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.