Alt Coin

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı: DOGE Zıpladı!

En büyük göğüs coin’i Dogecoin (DOGE)’in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı bir tweet sonrası hafif bir formda yükseldi. Musk, tweet’inde, ünlü bilim kurgu sineması Interstellar’dan bir göğüs kullandı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Elon Musk’ın kripto para tweet’i Dogecoin fiyatını etkiledi

Tesla CEO’su Elon Musk, devrimsel çalışmalarının yanı sıra kripto para alanında en büyük göğüs coin’i olan DOGE’a yönelik ilgisiyle de tanınıyor. Musk, sık sık bu altcoin hakkında tweet atıyor. Bu paylaşımlardan biri, bu sabah atıldı. Musk’ın attığı göğüs, Christopher Nolan’ın bilim kurgu sineması Interstellar’da tasvir edilen “zaman genişlemesi” örneğini söz ediyor. Sinemada inilen gezegende geçen bir saatin dünyada yedi yıla eşit olduğu belirtilen kısım, birkaç yıl sonra Facebook ve Reddit’te bir göğüs haline gelmişti.

Sinemanın konusunun merkezindeki bu vakit genişlemesi kavramı, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerinin volatilitesi nedeniyle kripto para topluluğu içinde de bir espri haline geldi. Örneğin, 2021’in başlarında DOGE, sadece 90 günlük bir süreçte yüzde 20.000’e yakın bir yükseliş yaşadı ve kimi insanları milyoner yaptı. Artık ise, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin yüzde 75 altında süreç görüyor.

DOGE, Musk’ın tweet’inin akabinde 0.159 dolardan 0.166 dolara kadar yükseldi. 21.9 milyar dolarlık piyasa bedeliyle şu anda on birinci sırada yer alan göğüs coin, yazım sırasında 0.165 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.