Alt Coin

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Tweeti! Fiyat Ne Oldu?

17 Ocak’ta 2013’te Jackson Palmer ile birlikte Bitcoin’in bir parodisi olarak Dogecoin (DOGE)’i kuran Billy Markus, artık DOGE’un sadece bir latifeden daha büyük bir şeye dönüştüğü hakkında bir tweet attı. Bu durum, Tesla CEO’su Elon Musk’ın da dayanağını aldı.

Markus’un Dogecoin tenkitlerine karşı duruşuna Musk takviye verdi

Geliştirici, tweetinde, kripto topluluğundaki birçok insanın, Dogecoin’in bir latife olarak ortaya çıkmasıyla ilgili hala “sinir krizleri” geçirdiğinden şikayet etti. Markus, Şimdiye kadar DOGE’un sadece latife maksatlı bir kripto değil, birebir vakitte yararlı olduğu konusunda ısrar ediyor. Dogecoin’in en büyük ve en tesirli destekçisi, Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’un kurucu ortağını desteklemek için daha evvel de yazdığı ve bir klasik haline gelen bir tweet’i attı. Tweet’te, şunlar yazıyordu:

En eğlenceli sonuç, en mümkün olanıdır.

Musk’ın tweet’inin akabinde DOGE, 0.165 dolardan 0.173 dolara kadar yükseldi. Tanınan göğüs coin, yazım sırasında 0.166 dolara tekrar gerilemiş durumda. DOGE, son 7 günde yüzde 16’lık bir yükseliş yaşarken son bir ayda yüzde 3.5 bedel kaybetti.

DOGE, latifesi olmayan işletmeler tarafından kabul ediliyor

Son vakitlerde, birkaç büyük ve küçük işletme, en büyük göğüs coin’i olan Dogecoin’i bir ödeme usulü kabul etmeye başladı. Bunların ortasında büyük ABD sinemaları zinciri AMC, oyun devi Nexon, Gamestop ve Mark Cuban’a ilişkin Dallas Mavericks bulunuyor. Ayrıyeten, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz günlerde Tesla, çevrimiçi Tesla Shop’taki birtakım eserleri için DOGE ödemeleri almaya başladığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.