Kripto Haber

Elrond Vakfı, Crypto Payments Firması Utrust’u Satın Aldı

Saniyede 100.000 işlem hacmine sahip bir Ethereum rakibi olan Elrond, Portekiz merkezli bir kripto para ödeme firması olan Utrust’u satın alıyor.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı. Her iki platformun da belirteçleri var ve firmalar, birleştirilmiş topluluğun bu yılın başlarında anlaşmanın son mekaniği hakkında bir belirteç sahibi perspektifinden güncelleneceğini söyledi.

Çevrimiçi ödemelerin, merkezi olmayan uygulamalar etrafında inşa edilen yeni nesil internet olan Web 3’ten yararlanmasına izin vermek, Elrond ve Utrust’ın belirtilen hedefidir.

Utrust ödeme ağ geçidinin Elrond’a entegre edildiğini geliştirin, bir sonraki adım, tüccarlara merkezi olmayan finansa (DeFi) ve blok zinciri tabanlı bahise erişim sunmayı içerir – buna “Tüccar Getirisi” denir. ”

Şirketler Salı günü yaptığı açıklamada, ödeme işleme hizmetlerini tüccarlar için bir maliyetten bir gelir akışına dönüştürmektir. Her iki firma da finansal düzenleyicilerle yakın bir işbirliğini memnuniyetle karşıladıklarını ve ilk kullanıma sunmanın odak noktasının Avrupa olduğunu söyledi.

Utrust CEO’su Sanja Kon ve kurucu ortak Nuno Correia. (Utröst)

“Tüccar Getirisi”

Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu, ödeme işlemcilerinin bugün işlerin yürüdüğü şekilde hala yavaş ödeme süreleri sunduğunu ve satıcılardan her işlemin %3 ila %11’i arasında ücret aldığını söyledi.

Bir röportajda Mincu, “Dünyanın her yerinde kusursuz, anında ve ucuz ödemelerin üstün bir versiyonu şimdiden ileriye doğru atılmış büyük bir adım” dedi. “Fakat ya, işlemleri işlemek için bir tüccardan ayda %X ücret almak yerine, bu getiriyi, ücretler için harcadıklarını telafi etmek için alabilirlerse ve belki ek olarak %5’lik bir getiriye sahip olurlarsa?”

Daha fazlasını okuyun: Kullanıcılar Gülünç Derecede Büyük Teşvik Programının Peşindeyken Elrond DeFi’nin İlk 10’una Giriyor

Bu yılın ilk yarısında beta testine girecek olan Merchant Getiri uygulaması, kaputun altında, Elrond hisse kanıtı blok zincirinde stake yapmaktan katılıma kadar çeşitli risk ve getiri katmanlarını içerecektir. DeFi protokolleri.

Şu anda herhangi bir belirli DeFi platformuna isim vermeyen Mincu, tüccarları yeni getiri ürününün açık ve basit bir açıklamasıyla eğitmek anahtar olacağını söyledi.

Estonya’da düzenlenen ve şu anda BTC, ETH, DASH ve USDT’nin yanı sıra kendi UTK token’ı ve şimdi Elrond eGold (EGLD) ile ödemeleri işleyen Utrust’un CEO’su Sanja Kon, tüccarların çok daha uygun olduğunu söylüyor. bu günlerde kripto para birimine yerleşmek. Kon, kripto paralarından getiri elde etme konusunda tüccarların blok zinciri evrenine yatırım yapmak istediğine inanıyor.

Bir röportajda Kon, “Tüccarların bu alandaki hisselerini ve daha çeşitlendirilmiş bir hazineyi almalarının bir yolu” dedi. “İnsanların tıslama ve ödeme alma şeklini gerçekten değiştirmek istiyoruz. Geleneksel ödemeler, herkese iş yapma fırsatı vermek yerine daha çok büyük pazaryerleri ve büyük tüccarlar tarafından teşvik edilmektedir. Ve yapmak istediğimiz de bu. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.